Odlična igra Mege za ubedljivu pobedu u Užicu!
Košarkaši Mega Mozzarta su se plasirali u polufinale plej-ofa Superlige pošto su u Užicu pobedili Slobodu sa 73:98 (21:16, 17:35, 19:24, 16:23). Posle nešto sporijeg početka utakmice, izabranici trenera Vladimira Jovanovića su odigrali sjajnu drugu četvrtinu u kojoj su postigli 35 poena, da bi u drugom poluvremenu u potpunosti kontrolisali utakmicu i na kraju došli do zaslužene pobede.
Najefikasniji u redovima Mege su bili Luka Cerovina sa 20 poena i Boriša Simanić sa 16, dok su se u ekipi Slobode istakli Aleksandar Ilkić sa 16 i Aleksa Ilić sa 15 poena.

Mega se sa pobedom u Užicu plasirala u polufinale plej-ofa Superlige gde će igrati protiv Vojvodine. Polufinalna serija se igra na dve pobede, a prva utakmica je na programu u subotu 14. maja u hali Mega Factory.
Vladimir Jovanović je započeo meč sa petorkom Uskoković, Ružencev, Cerovina, Simanić, Mušikić. Dve trojke Mege na početku meča koja posle 2 minuta igre vodi 5:8. Usledio je period slabije igre Mege u napadu koja je za 5 minuta igre postigla samo 2 poena, što je Sloboda iskoristila da povede sa 15:10. Statična je bila Mega u napadu, na to su se nadovezale izgubljenje lopte i promašena slobodna bacanja, pa je domaća ekipa povela sa 8 poena razlike, a rezultat prve četvrtine postavlja Kočović trojkom za 21:16 posle 10 minuta igre.
Bogavac pogađa trojku na početku druge četvrtine, ali izgubljene lopte i greške u odbrani Mege Sloboda uspeva da kazni i da povede sa 26:19. Od tog trenutka zaigrala je Mega daleko bolje i čvršće na obe strane terena. Simanić je pogodio trojku a Uskoković iz ulaza i teškog „fejdavej“ šuta vraćaju Megu u egal da bi Ružencev sa linije slobodnih bacanja doneo prednost 28:30. Nakon kratkog egala Slobode, Mega je do kraja četvrtine dominirala u svim segmentima igre, u napadu, odbrani, skokovima, ukradenim loptama…Igrači Mege su pogađali iz svih pozicija, prednost je rasla iz minuta u minut da bi kapiten Cerovina trojkom postavio rezultat na poluvremenu 38:51

Simanić sa dve trojke na početku treće četvrtine donosi sigurnu prednost Megi koja kontroliše utakmicu i ne dozvoljava ekipi Slobode da se približi. Mušikić i Kočović su precizni sa distance, a potom i Cerovina vezuje dve trojke za velikih 17 poena prednosti. Na odmor pred poslednju deonicu se otišlo sa plus 18, 57:75.
Rudan pogađa trojku, a potom i zakucava u kontri za plus 25, ali je ubrzo morao na klupu zbog pet ličnih grešaka. Domaća ekipa je serijom 11:0 prišla na 14 poena zaostatka, ali nije uspela da je uvede u neizvesnu završnicu. Uskoković trojkom seče seriju Slobode, posle čega je Mega mirno privela utakmicu kraju za konačnih 73:98.

Sloboda Užice: Prijović 7, Bogićević 4, Ilkić 16 (8 skokova, 7 asistencija), Ćubić 11, Novak, Aksentijević, Božić 3, Ilić 15, Miladinović 13, Matović, Matić, Dimitrijević 4.
Mega Mozzart: Paunović 5, Vujić 2, Ružencev 11 (9 skokova), Rudan 8, Uskoković 10, Kočović 8, Kovačević 5, Cerovina 20 (7 asistencija, indeks 27), Simanić 16 (3 blokade), Labović, Mušikić 9, Bogavac 4 (6 asistencija).