U utakmici 26.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Sloga je ugostila ekipu Novog Pazara. Gosti su slavili krajnjim rezultatom 70:79 i tako su postali jedna od retkih ekipa u ligi koja je uspela da dva puta u sezoni savlada kraljevačke „bele“. Rezultatski meč je dugo bio potpuno neizvestan. Osim na samom početku kada je Sloga imala minimalnu prednost, to je kasnije prešlo na stranu Pazara koji su onda gotovo čitav meč vodili, ali ta prednost je tek tri minuta pre kraja treće četvrtine prvi put bila dvocifrena (51:61). Dosta grešaka pravili su izabranici Marka Dimitrijevića, mnogo izgubljenih lopti, veliki pad koncentracije, a onda ni šut nije išao, što je bilo dovoljno da Novi Pazar upiše novu veliku pobedu, a Sloga zabeleži i peti uzastopni poraz u dva takmičenja, ABA2 ligi i KLS. Upravo je koncentracija tačnije dekoncentracija domaćih bila jedna od ključnih stavki za novu izgubljenju utakmicu, drugu za redom na domaćem terenu, istakao je Marko Dimitrijević, prvi trener Sloge.

„Nema opravdanja za naš novi poraz. Čak i da smo igrali bez pet igrača, pokazali smo veliku dekoncentraciju i totalni kolaps. Mi nismo mogli da napravimo faul, da sačuvamo koš u trećoj četvrtini. Primamo koševe na njihov prodor bez da napravimo mali faul. Mi sada već imamo problem psihološke prirode, a ne u igri. Mislim da i dalje na igrače veoma utiču dva poraza koja smo doživeli na poslednjem ABA 2 balonu, koje smo želeli da dobijemo i plasiramo se u Top 8. To nas je stiglo i mnogo je teško podići sada momke, a posebno kada su utakmice za nas sada na svaka 3 dana. Nemam zamerke na njih, oni su se borili do poslednjeg trenutka, ali presudila je trojka Numanovića koji ju je ubacio u poslednjoj sekundi njihovog napada iz okreta potpuno neverovatno. To je definitivno njima donelo pobedu. Nije nam naravno svejedno da li ćemo AdmiralBet ligu završiti kao osmi ili dvanaesti. Imamo i bod manje zbog neodlaska na utakmicu u Pančevo i može da se desi da ovu sezonu završimo na baš, baš lošem mestu na tabeli. Moramo brzo da promenimo nešto u našoj igri i samom pristupu, i da ubeležimo još pobeda do kraja ove sezone“.

U ovoj utakmici, kod gostiju se posebno istakao Bogdan Mikavica koji je bio najefikasniji pojedinac sa 22 poena i pet asistencija. Pored njega, dvocifreni kod Novog Pazara bili su i kapiten Numanović sa 12 poena i osam skokova, isto toliko poena imao je i Nikolas, dok je poen manje, ukupno 11 postigao Brunčević. Što se tiče Sloge, najefikasniji je bio Andervud sa 16 poena na šta je dodao i sedam skokova i četiri asistencije. Pored njega, Simeunović je ubacio 14 uz šest skokova a 13 poena upisao je Stajčić.
„Mislim da je ekipa Novog Pazara zasluženo slavila i čestitam im na tome. Mi smo evidentno u padu forme i nadam se da ćemo se brzo podići, treniraćemo još jače, da bi odigrali do kraja ove sezone kako treba. Već na sledećem meču koji je vrlo brzo, u sredu protiv OKK Beograda potrudićemo da budemo bolji i upišemo pobedu.“, rekao je nakon meča sa Novim Pazarom, košarkaš Sloge, Zoran Paunović.
Naredni meč Sloga ponovo igra pred domaćom publikom, u sredu 22.marta, kada dolazi ekipa OKK Beograda. Taj meč počinje u 18 časova i 30 minuta. Foto Miloš Živković Izvor KK Sloga #klsrb