Košarkaši OKK Beograda ugostiće sutra lidera prvog dela sezone, Zlatibor Mozzart, u meču 16. kola Meridianbet Košarkaške lige Srbije.
Na otvaranju šampionata, ovi rivali odigrali su izuzetno interesantan i zanimljiv meč, u kome je zabeleženo dosta poena (112:94) i viđeno mnogo dobrih i atraktivnih poteza.
Zlatibor je u seriji od pet uzastopnih trijumfa i u Beograd dolazi po nove bodove. Mladi tim “plavo-belih” zaredao je dva poraza, te će sutra tražiti svoju šansu da iznenadi favorizovanog rivala i vrati se na pobednički kolosek.
Prvi trener OKK Beograda Milan Vidosavljević, naglašava zadovoljstvo urađenim u prvom delu sezone u borbi na dva fronta. Smatra da su gosti najbolji tim u ligi i da njegov mladi tim sutra nema šta da izgubi.
“Završili smo prvi deo sezone, imamo sedam pobeda i mogu biti zadovoljan. Raspored utakmica uopšte nije bio lak. Sutra igramo sa ekipom Zlatibora koja je najbolja ekipa u ligi i moj mladi tim nema šta da izgubi, samo može da dobije iz ovakvih utakmica. Pružićemo maksimum i nadamo se dobroj košarkaškoj predstavi”, poručio je Vidosavljević.

Kapiten “plavo-belih” i MVP prvog dela sezone Aleksandar Vojinović, ističe da je trijumf u Kupu pozitivno uticao na ekipu i da je optimista pred duel sa ekipom Zlatibora.
“U dobrom raspoloženju dočekujemo predstojeću utakmicu sa ekipom Zlatibora. Nadam se da možemo da budemo konkurentni. Ako budemo fokusirani do kraja utakmice, naročito u odbrani, možemo da očekujemo pozitivan rezultat”, rekao je mladi Vojinović.

Strajin Nedović, trener ekipe iz Čajetine čestitao je OKK Beogradu osvajanje Kupa drugog stepena i plasman na finalni turnir Kupa “Radivoj Korać”.
“Sigurno će nas dočekati u dobrom raspoloženju, a mi ćemo se potruditi da im to raspoloženje pokvarimo. To je sjajna mlada ekipa puna kvaliteta, koja napreduje od početka sezone i sigurno da su to mnogo bolji igrači u odnosno na početak prvenstva kada smo ih pobedili u Čajetini. Čeka nas veoma težak zadatak na gostujućem terenu i moraćemo da pokažemo sve svoje mogućnosti kako bismo došli do pobede posle dva teška gostovanja koja smo imali u prethodnih sedam dana”, jasan je Nedović.

Prvotimac gostiju, Luka Kulundžić očekuje zahtevnu utakmicu u Beogradu.
“OKK Beograd je mlada ekipa koja dosta trči i moraćemo da zaustavimo njihovo trčanje i skok. To će biti ključno kako bismo trijumfovali i uspeli da nastavimo niz pobeda u KLS-u. Očekujem jednu atraktivnu utakmicu sa dosta poseda, ali probaćemo da ograničimo njihov ofanzivni potencijal i nametnemo naš stil igre”, poručio je Kulundžić.
Susret između OKK Beograda i Zlatibora Mozzart na programu je sutra od 19.00 časova u TC “Dejan Milojević”

