Košarkaši Zdravlja napravili su Božićno iznenađenje i nošeni podrškom navijača srušili lidera na tabeli AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Leskovčani su u 16. kolu pobedili ekipu Metalca rezultatom 71:64 (20:19, 12:16, 21:13, 18:16). Stručni štab Zdravlja imao je na raspolaganju 8 igrača spremnih za veliko iskušenje, dok je Metalac u Leskovac doputovao bez povređenog Lukovića. Košarkaši Zdravlja napravili su Božićno iznenađenje i nošeni podrškom navijača srušili lidera na tabeli AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Sjajno su izabranici trenera Nikole Ristića u trećoj četvrtini kontrolisali igru, a čvrsta odbrana donela je rezultatski preokret pa su u poslednjih 10 minuta domaćini ušli sa 5 poena prednosti (53:48).

Leskovčani su prednost održavali i uvećali na maksimalnih 12 razlike (37. minut 68:56). Gosti su u završnici zapretili (39. minut 68:64), ali je Milan Škundrić trojkom 30 sekundi razrešio sve dileme oko pitanja pobednika i postavio konačan rezultat ovog zanimljivog duela.
U timu Zdravlja dobra igra Morgana 14 poena (8 skokova, 5/6 za dva), Škundrića 12 (8 skokova), Jovanović 6 (8 skokova), JovićA 15 (7/11 za dva) I BlackwelA 15 (5 skokova, 4 asistencije).

U ekipi Metalca bolji od ostalih bajić sa 10 poena (4 skoka), Jordena 10 (6 skokova, 6 asistencija) i Durma 11 (13 skokova).
Već u sredu nova košarkaška poslastica za prave ljubitelje košarke. U Leskovcu se igra utakmica polufinala Kupa KSS u kojoj Zdravlje dočekuje Vojvodinu iz Novog Sada. Pobednik ovog duela će izboriti plasman na finalni turnir Kupa Radivoja Koraća koji se u februaru igra u Nišu, gde su mogući rivali Crvena Zvezda i Partizan. Izvor i foto KK Zdravlje Leskovac #klsrb