Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa Dynamic Balkan Betom rezultatom 77:74 (19:15, 21:17, 16:22, 18:23).
Meč je odigran u okviru 23. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Leskovčani su odlično otvorili meč, prve dve četvrtine bili u vođstvu i na odmor otišli sa 8 poena prednosti. U nastavku su Beograđani uspeli da se vrate u meč, na trenutak imali i prednost (29. minut 52:54), ali su u poslednjih 10 minuta igre domaći košarkaši ipak ušli sa 2 poena prednosti. Iako u problemima zbog povreda Stamenkovića i Škundrića i činjenice da su Morgan i Jovanović vrzo dobili po 3 lične greške, domaći su i poslednjoj četvrtini održavali minimalnu prednost.

Dynamic je poveo u 3 minuta i 14 sekindu pre kraja (66:68), a u poslednja 2 minuta rivali su ušli gotovo rezultatski izjednačeni (70:71). U završnici su Leskovčane skupo koštala slobodna bacanja koja su ove večeri šutirali loših 59,1 odsto (13/22), ali i katastrofalan šut za tri poena od samo 20,8% (5/24). Dorćolci su uz dosta sreće i sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja na kraju slavili najvećom prednošću koju su imali na ovom meču – 3 poena 74:77. U ekipi Zdravlja bolji od ostalih Jović (18 poena, 7 skokova), Jordan (14 poena, po 5 skokova i asistencija) i Jovanovičć (10 poena, 5 skokova). U timu Dynamica sjajno šutersko veče Ilije Milijaševića koji je sa 22 poena održao Dorćolce u meču. Njemu uz rame Bošković sa 15 (9 skokova) i Medarević sa 15 poena i 9 skokova. Izvor KK Zdravlje Leskovac #klsrb