Spartak Office Shoes – Zlatibor Gold Gondola 92:91 (28:35, 28:10, 16:25, 20:21)
U derbiju 26.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije , a verovatno i celog prvenstva košarkaši Spartaka ostvarili su pobedu koja ih ostavlja u borbi za prvo mesto. U predivnom ambijentu subotičke hale (blizu 3000 gledalaca) koji je podsetio na zlatno doba ovdašnje košarke, gosti su bolje otvorili meč.

Vodili su sve do 13. minuta kada je trojkom Hardija Spartak došao do prvog vođstva. Druga deonica protekla je u potpunoj dominaciji subotičke ekipe koja je na odmor otišla sa plus 11 (56:35). U 26.minutu bilo je 66:50 za domaće, a onda je usledila „žuta“ minuta koja je u ovom slučaju trajala tri puta duže. Gosti su se vratili u meč serijom od 0:13 posle šest zaredom izgubljenih lopti domaćih. U poslednjoj četvrtini Spartak se ponovo odlepio na plus 8 (90:82), ali su gosti uspeli da se vrate kao feniks iz pepela i da povedu 90:91. Danilović je izborio tri bacanja, ali mu je ruka zadrhtala i ubacio je samo jedno za izjednačenje. Gosti promašuju, Bojić hvata loptu i biva fauliran. Postiže jedan poen što će se ispostaviti kao pobedonosni, obzirom da gosti za 9 sekundi nisu uspeli da poentiraju.
Spartak Office Shoes: Hardi 8, Jugović 7, Ilkić, Prlja 9 (5 skokova), Dodić, Milisavljević 4 (7 skokova), Bojić 18, Danilović 12, Sokolović 21 (6 asistencija), Barna 5, Gazibegović 2, Cvetinović 6. Kod gostiju Đukanović 22 i M. Tejić 16 poena.

Igrač Zlatibora Marko Tejić i trener Strajin Nedović su pohvalili ambijent u Subotici, rekavši da ova predstava vraća veru u košarku, a trener je istakao da je nerealno da je njegova ekipa postigla 14 trojki, a da je izgubila.
Kapiten Predrag Prlja se zahvalio publici što je došla u ovolikom broju, i dodao baš kao i trener Lukajić da ostaje žal što protivnik nije pobeđen sa 6 poena razlike što bi omogućili Spartaku da osvoji prvo mesto.
Ovo je bila osma uzastopna pobeda Spartaka od kako je ekipu preuzeo Željko Lukajić.
U narednom kolu obe ekipe gostuju. Subotičani užičkoj Slobodi, a Zlatibor ide u Kraljevo. Photos by: aleksandar_secerov Izvor: MKK Spartak Office Shoes #klsrb