VršacZdravlje Leskovac 82:76 (17:20, 19:23, 25:13, 21:20) Centar Milenijum, gledalaca 500, sudije: Jevtović, Vesković, Smiljanić.
Vršac: Dišić, Simić 19 (9 sk), N. Đorđević 6 (4 sk), Stefanović 1, Šebrek 2, Sl. Jovanović 8, Filips 24 (5 as), St. Jovanović 4, Jovičić 2, Vuković 11, Haskin 2 (5 sk), Jeković 3.
Zdravlje: D. Jović 7, Gavrilović, Đ. Jović 7, Harvi 9, Andrejević 8 (4 sk), Tasić 7 (4 sk), Dugalić 2, Blekni 11, Kalahan 11, Đorđević 14.
Vrščani su izuzetno uspešno završili polusezonu i pobedom protiv borbenih Leskovčana zahvalili se simpatizerima na podršci u ovoj kalendarskoj godini.

Igrači Zdravlja nadahnuto su počeli utakmicu i hrabro se suprotstavili Vrščanima u čijoj igri u prve dve četvrtine nije bilo energije koja ih je krasila tokom prvog dela prvenstva. Leskovčane je odlično služio šut, pre svega za tri poena, pogodili su šest od devet puta van linije 6,75, pa su u čitavom toku prvog poluvremena bili u rezultatskoj prednosti. Trojkom Kalahana u 14. minutu Zdravlje je došlo do dvocifrene prednosti (31:21), a nešto kasnije, košem Bleknija uz faul, gosti su ostvarili najveće vođstvo na meču od 14 razlike (36:22). Zahvaljujući prodorima Simića Vršac je uspeo da do odlaska na odmor smanji zaostatak na 7 poena, mogao je biti i manji da je organizator igre Vršca pogodio neko od šest promašenih bacanja u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu Vrščani su zaigrali kao preporođeni a Filips je serijom od osam uzastopnih poena, uz dve trojke, uspeo da napravi potpuni rezultatski preokret (44:43). Nemanja Đorđević je svojom drugom trojkom povećao vođstvo Vršca na pet poena (52:47), a nešto kasnije, Haskin je pogodio za prednost od sedam poena (54:47). Vršac je u poslednjih deset minuta potpuno kontrolisao situaciju na terenu, na 4 minuta pre kraja imao je prednost od 10 poena (74:64) i u završnici bez previše uzbuđenja došao do jedanaeste prvenstvene pobede. B. Josimov Foto Miloš Živković Izvor KK Vršac