Seniorski tim OKK Beograda je danas na svom parketu ostvario pobedu u prvom susretu nove košarkaške sezone 2021/22. Plavo-beli su dočekali ekipu Slodesa i slavili rezultatom 80:76 (25-14, 20-17, 11-18, 24-27).
Danas je u susretu 1. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Mega Factory odmerila snage sa ekipom Slodesa i ostvarila prvu ovosezonsku pobedu. Plavo-beli su odličnom igrom u prve dve četvrtine stvorili opipljivu prednost, pa je bolja igra gostiju u nastavku susreta bila dovoljna samo za izjednačenje i neizvesnu završnicu, ne i za potpuni preokret.
Najbolji u redovima domaćina bili su Luka Mitrović (17p, 2sk, 3as, 1uk), Petar Kovačević (16p, 12sk, 2as, 3uk, Mihailo Mušikić (12p, 3sk, 2as, 2blk) i kapiten Marko Brekić (10p, 3sk), dok su se kod gostiju istakli kapiten Nikola Hristov (20p, 1sk, 1as), Miloš Antić (15p, 5sk, 2as, 1blk), Mihailo Todorović (10p, 10sk, 3as, 1uk, 1blk) i Nikola Manojlović (9p, 6sk, 1uk).
Naredni meč ekipa OKK Beograda će igrati predstojećeg vikenda kada će biti gost ekipe OKK Novi Pazar. Izvor OKK Beograd #KLSRB