Košarkaši Kolubare ostvarili su svoju 3 pobedu u sezoni u okviru AdmiralBet Košarkaške lige Srbije protiv ekipe Metalca iz Valjeva rezultatom 74:56 po četvrtinama  ( 16:12 ; 16:11 ; 24:16 ; 18:17 ).
U komšijskom derbiju Lazarevčani su definitivno bili bolji protivnik, i zasluženo odneli pobedu nad gostima iz Valjeva.
Od početka utakmice, zeleno-crni nisu dozvolili gostima da se razigraju i od prvog minuta preuzimaju vođstvo koje praktično nisu ispustili do kraja meča.

Nisu uspevali domaćini u prvoj četvrtini da se odvoje na osetniju razliku, ali tokom druge četvrtine Kolubara je uspela da napravi solidnih +9 sa kojima je otišla na poluvreme.
U drugom poluvremenu, Kolubara dobrom igrom pre svega u trećoj četvrtini uspeva da uveća prednost, i da sigurnom i mirnom igrom privede utakmicu kraju. Pokušavali su gosti da priđu domaćinu i da utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu, ali tokom četvrte četvrtine uspeli su da smanje deficit najviše na 10 poena.

Kod ekipe Kolubare istakli su se: Monso 24 pts, 11 sk, Simić 14pts ,Uroš Duvnjak 14 pts, V. Sinđelić 9 pts, Todorić 6 pts, Kojadinović 6 pts
Kod ekipe Metalca: Marjanović 14 pts, Veljković 11 pts, Mijajlović 10 pts, Aranitović 9pts, Žižić 5 pts Izvor: KK Kolubara Lazarevac 2003 #KLSRB