Joker – Čačak 94 Quantox 87:79 (32:7, 14:31, 19:23, 22:18)
Joker (Sombor): Lugić 17, Kapetanović 7, Jugović 21, Brekić, Strait, Brbaklić 14, Katušić, Vukas 4, Krstanović, Bodrožić 4, Simmons 3, Nikolić 17.
Čačak 94 Quantox (Čačak): Cool, Dodić 3, Pulliam 17, Grojić 11, Pešaković 8, Lakić 8, Majstorović 14, Gašić 5, Pantić, Danilović 12, Dumić.

Pod dirigentskom palicom iskusnog stratega Željka Lukajića, „jokeri“ su priredili neviđenu predstavu pred 900 svojih navijača, sinoć u GH „Mostonga“.
Nakon 7 minuta na semaforu je bilo neverovatnih 20:0 za novajlije iz Sombora, protiv izuzetno kvalitetne ekipe iz Čačka, koja je došla po svoju treću uzastopnu pobedu u tekućem prvenstu. Udarni talas od +25 poena (32:7) nakon  prvih 10 minuta, izazvao je snažnu, povratnu reakciju Čačana u drugoj četvrtini (14:31) i odlazak na poluvreme s zaostatkom od samo -8, 46:38. U drugom poluvremenu gosti su nastavili da jure rezultat, ali su Lukajićevi izabranici uspeli da izdrže ogromni pritisak do poslednjeg zvuka sirene.

Za fantastičan povratak najzaslužniji su bili: Alexander Trey Pulliam (3/7 1p, 7/14 2p, 0/1 3p, 2/1 sk, 1 ol, 3 il, 6 as), Đorđe Majstorović (0/2 1p, 4/4 2p, 2/5 3p, 1/6 sk, 1 il), Živojin Alexandar Danilović (4/5 1p, 3/5 2p, 1/6 3p, 1/4 sk, 1 ol) i Petar Grojić (1/1 1p, 2/2 2p, 2/4 3p, 0/2 sk, 1 ol, 1 il, 2 as).
Za prvu, istorijsku pobedu u „AdmiralBet“ Košarkaškoj ligi Srbije najzaslužniji su bili: kapiten Aleksa Brbaklić, Lazar Lugić, Aleksa Jugović, Zachary Simmons i novo pojačanje Miloš Nikolić. Vođa somborskog tima za 22 minuta stigao je do najvećeg indeksa uspešnosti na utakmici (24), ubacivši 6/7 „penala“, 4/4 dvojke, 0/1 trojku, po 1 skok u napadu i odbrani i osvojivši 4 lopte. Lugić je najduže bio na parketu (38 min.): 4/6 sa linije penala, 2/4 za dva, 3/4 za tri poena, 2 skoka u napadu i 6 u odbrani sa po jednom asistencijom, blokadom i izgubljenom loptom. Jugović je pokazao visoku koncentraciju u šutu za 1 (9/11) i za 2 poena (3/4), kojima je pridodao 2/8 trojki, 1 skok u napadu, a 4 u odbrani, 2 asistencije, 1 osvojenu i dve izgubljene lopte. Dvocifreni indeks uspešnosti imao je i Amerikanac Simmons: 1/1 sl. bacanja, 1/1 za dva poena, 2 skoka u napadu, 6 skokova u odbrani i 3 asistencije. Novo ime u redovima „Jokera“, Miloš Nikolić dao je nekoliko ključnih poena i pokazao je svoju veštinu sa: 6/7 sl. bacanja, 1/2 za dva, 3/8 za tri poena, 1 skokom u odbrani, 1 asistencijom, sa kojima je neutralisao 4 izgubljene lopte.
Čestitam još jednom i jednim i drugim igračima. Idemo dalje“, deo komentara je prvog trenera „Jokera“, Željka Lukajića nakon istorijske pobede somborske košarke. Izvor KK Joker #klsrb  https://kls.rs/utakmica/?id=31&t=1698009661