Joker – SPD Radnički 74-52 (18-12, 14-12, 21-10, 21-18)

Joker (Sombor): Davis 10, Lugić 11, Kapetanović 2, Jugović 5, Brbaklić 4, Marković, Vukas, Krstanović, Kovačević, Stanojević 7, Simmons 24, Milin 11.
SPD Radnički (Kragujevac): West 8, Webster 6, Čabrilo 3, Croft 10, Đerasimović 2, Milosavljević 3, Dobrašinović, Labović, U. Nikolić 6, Dautović 5, P. Nikolić, Blagojević 9.

Nula-nula na semaforu bilo je do otvaranja 3. minuta, odnosno pogotka Simmonsa za 2-0. Sa linije slobodnih bacanja izjednačio je Uroš Nikolić na 2-2, a trojkom Đorđa Milosavljevića, „SDP Radničkiˮ preuzima vodstvo, 2-5.
U narednom minutu, Simmons je nastavio svoj niz i vratio vodstvo na stranu „Jokeraˮ, 8-5. Croft smanjuje na 8-7, a onda se Simmonsu pridružuju Milin, Aleksa Jugović i junior Stanojević za seriju 10-0 i dvocifrenu prednost, 18-7. Da „SDP Radničkiˮ ne završi prvu četvrtinu sa jednocifrenim brojem poena sprečili su West i Croft, 18-12.
Zahvaljujući Westu i Websteru, gosti drže priključak, dok se u domaćem sastavu na listu strelaca upisuju i Lugić i kapiten Brbaklić. Međutim drugih 10 minuta susreta završava skromno – sa samo 26 poena (14-12). Mrežice su mirovale i na startu drugog dela i tek nakon nepuna 2 minuta, „jokeriˮ prvi, dvojkom Milina, ubacuju loptu kroz protivnički obruč za +10 (34-24) i od tog momenta, prednost domaćeg sastava samo je nastavila da raste da bi je kraj treće četvrtine zaustavio na pola koraka od +20 (53-34), nakon trojke Jugovića. Trojkama Crofta i Čabrila razlika pada na 15-ak više na strani „jokeraˮ na otvaranju poslednje deonice, ali na početku 38. minuta, rastrčani Somborci stižu do svoje najveće prednosti +26 (71-45).

Trener Lukajić uveo i preostala dva juniora u igru, prvo Markovića, a potom i Kovačevića, te su gosti uspeli malo da dođu do daha i domaćeg koša. Do kraja susreta, Davis je pogodio trojku za finalna 74 poena domaćeg sastava, a na drugoj strani sa trojkom Dautovića i slobodnim bacanjima Đerasimovića i U. Nikolića, gosti uspevaju da „prebaceˮ preko 50 ekipnih poena.
Najkorisniji igrač utakmice bio je Zachary C. Simmons za dabl-dabl učinkom (24 poena, 10 skokova, 1 asistencija, 1 blokada, 2 izgubljene lopte). Značajan doprinos pobedi dali su i: Rashun J. Davis (10 poena, 6 asistencija, 3 skoka, 3 osvojene i 1 izgubljena lopta), Aleksa Brbaklić (4 poena, 8 skokova, 6 asistencija, 1 osvojena lopta), Aleksa Stanojević (7 poena, 5 skokova, 2 asistencije, 1 blokada, 1 izgubljena lopta), Matija Milin (11 poena, 3 skoka, 1 osvojena i 3 izgubljene lopte) i Lazar Lugić (11 poena, 4 skoka, 1 izgubljena lopta).
Najkorisniji igrač gostujuće ekipe bio je Milić Blagojević (9 poena, 8 skokova, 1 asistencija i 2 izgubljene lopte). Foto: Vinko Izvor KK Joker #klsrb