JokerTamiš 85-71 po četvrtinama (22-16, 20-21, 19-17, 24-17)  14.kolo AdmiralBet KLS
Joker (Sombor): Davis 13, Lugić 9, Kapetanović 12, Brbaklić 15, Marković, Vukas, Krstanović, Kovačević, A. Stanojević 3, Simmons 11, Milin 5, Nikolić 17.
Tamiš (Pančevo): Andrews 20, Ćurčić, Mitrović, Krstić, Terzić 7, Rakočević 9, Čupković 2, Kojadinović 4, Pajić 24, Treacy, Grković 5, B. Stanojević.

Treće kolo zaredom Gradska hala „Mostonga“ je neosvojena teritorija za gostujuće ekipe zahvaljujući „jokerima“, koji su pokazali karakter, veću želju i pobednički duh. Stručni štab predvođen trenerom Željkom Lukajićem ih je odlično pripremio za pančevački „Tamiš“ i pobeda nijednog trenutka nije bila dovedena u pitanje.
Somborci su od samog početka bili na vrlo visokom nivou u ispunjavanju odbrambenih zadataka, što im je donelo rano vodstvo 5-0, poenima kapitena Alekse Brbaklića i Rashuna Jarella Davisa. Na kraju 4. minutu, trojkom Miloša Nikolića, „Joker“ stiže do 10-5, ali u narednih 60 sekundi kapiten Brbaklić ubacuje jedno od dva slobodna bacanja, posle faula Alekse Kojadinovića, a gosti sa trojkama Roberta Jazlena Andrewsa i Branislava Terzića stižu do prvog i jedinog izjednačenja 11-11. Egal na semaforu, razbudio je „jokere“, podigao njihovu koncentraciju u napadu i do kraja prve deonice oni nižu još 11, a Pančevcima dozvoljavaju samo 5 poena za +8, 22-16.
U 17. minutu imali su domaći +13 (38-25), nakon slobodnih bacanja Nikolića, međutim „povukla ih je lopta“, te su nepotrebno žurili u napadu, što je „Tamiš“ iskoristio i do kraja druge četvrtine spustio zaostatak na -5, 42-37.

Nakon razgovora u svlačionici, „jokeri“ su izašli na teren fokusiraniji i naoštreniji. Do starta 25. min. vratili su dvocifrenu prednost, 53-43. Sa dve dvojke Nemanje Kapetanovića u 27. minuti drugi put u trećem periodu stižu do +11, 57-46. Potom je trojku Đorđa Rakočevića za 57-49 poklopio trojkom Nikolić, 60-49. U poslednjem napadu somborska ekipa izgubila je loptu, a trojka Omar Pajić zatvara treću četvrtinu i smanjuje na 61-54.
Da su najopasniji na početku perioda, izabranici trenera Lukajića potvrdili su i u četvrtoj četvrtini, koju su otvorili sa 7-0, 68-54. „Tamišev“ trio Pajić – Andrews – Rakočević uspeo je samo na kraju 35. min. da spusti na -7 (70-63), ali su „jokeri“ odmah uzvratili serijom 9-2 za 79-65 i tada već najavili svoju pobedu. Poslednja 3 minuta, Somborci su odigrali bez nepotrebne žurbe, mirno i staloženo, a trojkama Kapetanovića i Davisa demoralisali protivnika i potopili mu svaku nadu u mogući preokret.
Igrač utakmice bio je kapiten domaćih, Aleksa Brbaklić sa dabl-dabl učinkom (15 poena, 12 skokova, 5 asistencija, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte). Sledili su ga saigrači Zachary C. Simmons (11 poena, 7 skokova, 5 asistencija, 2 osvojene i 1 izgubljena lopta) i Miloš Nikolić (17 poena, 3 skoka, 3 asistencije, 2 izgubljene lopte).
U taboru „Tamiša“, predvodili su Omar Pajić (24 poena, 4 skoka, 1 asistencija, 2 izgubljene lopte) i Jaylen Robert Andrews (20 poena, 4 asistencije, 2 ukradene i 1 izgublenja lopta).

U svim statističkim parametrima, somborski tim bio je bolji, osim u osvojenim (6 naspram 7) i izgubljenim loptama (16 naspram 9): nadskočili su goste i u odbrani (31 naspram 13) i u napadu (6 naspram 3), bili precizniji u šutu za 1 poen (81%, 26/32), za 2 poena (62%, 16/26), za 3 poena (47%, 9/19), asistencijama (19 naspram 15). Foto Vinko Janković Izvor KK Joker #klsrb