Košarkaši Novog Pazara ostvarili su važan trijumf u utakmici šestog kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije savladavši na svom parketu, u dvorani Douš, ekipu Mladosti Maxbet iz Zemuna (77:68) . Košarkaši novog Pazara, pred oko 600 gledalaca, fenomenalno su otvorili utakmicu.Igrajući fantastično u odbrani i sigurno u napadu, na početku prve četvrtine imali su seriju 10:0.Činilo se da je jedino pitanje da li će gosti, kako se to popularno kaže, izići iz „loše karme“. Do kraja prvog dijela igre domaći su povećali prednost na 16 poena i sa rezultatom 29:13 otišli na mini pauzu izmedju dvije četvrtine.U drugom dijelu prvog poluvremena gosti se bude ponajviše zahvaljujući odičnom Gašiću i uspijevaju da smanje rezultat i na poluvremenu je iznosio 44:33 za Novi Pazar.

U nastavku igre, u trećem kvoteru, puna tri minuta promašivali su i jedni i drugi, prosto lopta nije htjela u koš dok najzad Marko Gutalj svojim košem nije otvorio seriju.Ovaj dio igre Novi Pazar završava sa četiri koša razlike i na pauzu pred odlučujuću četvrtinu odlazi sa 15 koševa viška.
Medjutim, katastrofalan početak posljednje četvrtine domaćih košarkaša i serija od 7:0 gostiju unijela je zebnju u konačan ishod utakmice jer su gosti uspostavili svoj ritam, i uz dosta grešaka i promašaja domaćih košarkaša, činilo se da su na putu da naprave podvig. Medjutim, domaći tim je baš tada zaigrao snažno i sigurno uspijevajući da iskontrolišu utakmicu i na kraju sasvim zasluženo slave rezultatom 77:68.

U domaćem timu najefikasniji je bio sjajni Nemanja Nikolić sa 18 koševa. Rame uz rame njemu bio je Lazar Stanković koji je u neoliko navarat svojim potezima podigao publiku u vorani Douš na noge.Altin Islamović kapiten tima je postigao 12 koševa uz 6 skokova, Bojd je dao devet koliko i Vasić koji je odigrao izuzetno borbenu utakmicu i svojom energijom nosio je plave u odsudnim trenucima.Marko Gutalj je postigao sedam koševa ali je bio izvsnredan u skoku zabilježivši 12 skokova i napokon Miculović koji je na ovoj utakmici pretrčao zaista mnogo i postigao koševa.Kod gostiju najbolji je bio Luka Gašić koji je postigao najviše na utakmici 23 koša, pratili su ga Knešević sa 12 i Vulikić sa 10 postignutih koševa.

Novi Pazar je trenutno 4 na tabeli sa 10 osvojenih bodova uz skor 4 pobjede i 2 poraza i u narednom se kolu, u derbiju Košarkaške lge Srbije, u Novom Sadu sastaju sa ekipom trećeplasirane Vojvodine. Foto Osman Jejna Izvor OKK Novi Pazar #klsrb