U utakmici koja će ući u istoriju košarke u Smederevskoj Palanci, Mladost je ostvarila prvu ovosezonsku, ali i prvu pobedu u elitnom takmičenju domaćeg šampionata. U okviru trećeg kola Košarkaške lige Srbije, domaći su nakon produžetka savladali ekipu Radničkog rezultatom 79:72.
Meč koji je mogao zadovolji sve ljubitelje košarke u prepunoj hali OŠ „Vuk Karadžić“ bio je pun preokreta, naboja, lepih poteza, ali i grešaka.
Susret je obeležila nervoza sa obe strane, koja je bila vidna posebno kod Palančana, najviše zbog imperativa pobede. Radnički je trojkama stekao prednost, ali je Mladost fantastičnom odbranom u drugoj deonici svela protivnika na samo sedam postignutih poena i na krilima navijača i sjajnog Stojanovića na poluvreme otišla sa dvocifrenom prednošću.
Nakon pauze, Kragujevčani su se konsolidovali i sa nižom postavom i raspoloženim Amerikancima, anulirali prednost domaćih, koji nisu imali prava rešenja u napadu.
Finiš je doneo mnogo uzbuđenja, a pobednika smo dobili tek u prožetku.
Sjajnim navijanjem, publika je u dodatnih pet minuta bila šesti igrač domaćih. Dala im je vetar u leđa i nakon trojke Matića uz dodatni faul, bilo je jasno da će bodovi ostati u Palanci.
Mladost SP- SPD Radnički 79:72 (19:24,22:7, 12:19, 10:13, 16:9)
Mladost SP: šparović 5, Krishnan, Papić 16, Nikolić 4, Stojanović 14, S. Krsmanović 11, Vukas 2, A, Krsamanović 5, Dimitrijević, Popović 5, Matić 17, Janković.
SPD Radnički: Sharp 18, Trunić 7, Krishawn 12, Janković, Filipović, Marković 8, Vasilić, Labović 3, Vasiljević 7, Nikolić 5, Dragićević 3, Dautović 9. Foto Ljuba Milošević #klsrb