DUNAV – ZLATIBOR (66:92)
U utakmici 5.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Dunav je na svom terenu poražen od ekipe Zlatibora rezultatom 66:92 po četvrtinama (19:27, 18:14, 15:26, 14:25).
Alasi su počeli dobro ovaj meč i sredinom prve deonice imali prednost (19:14) ali gosti serijom 13-0 preokreću rezultat u svoju korist. Gosti nastavljaju u istom ritmu i u drugoj četvrtini i dolaze do dvocifrene prednosti. Dunav se budi, uz dobru odbranu krenulo je i u napadi i serijom 10-0 domaći prelaze u vođstvo (35:34). Ispostaviće se da su to bili poslednji dobri momenti u igri Dunava večeras jer je od tog momenta postojala samo jedna ekipa na terenu. Mnogo iskusniji tim iz Čajetine uspeva do odmora da stekne blagu prednost a u drugom poluvremenu da je uvećava iz minuta u minut, za na kraju ubedljivu i zasluženu pobedu. Alase novi meč očekuje već u subotu, u Valjevu, dok Zlatibor gostuje u Lazarevcu. izvor KK Dunav #KLSRB