Savladala je Sloga na domaćem terenu ekipu Kolabare LA 2003, rezultatom 100:92 (26:17, 31:34, 23:23, 20:18). Utakmicu 17.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije bolje su otvorili domaći igrači. Napravili su manju prednost koja je varirala, a na samom kraju prve četvrtine bilo je +9 za „bele“. Odmah na startu druge deonice prednost je bila i dvocifrena i samo se uvećavala a na polovini druge četvrtine bilo je i +16. Razigrali su se potom gosti i dobrim rešenjima u napadu polako topili zaostatak, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 57:51 za Slogu. Tim iz Lazrevca uspeo je da se vrati fenomenalnim šutem za 3 poena, na kraju druge deonice pogodili su u pet napada pet trojki i to ih je održalo u igri. Kroz nekoliko minuta treće četvrtine, Sloga je ponovo bila na dobrom putu i na +12, ali ni tada nisu prelomili več su se izabranici Saše Pavlovića ponovo vratili i spustili na -6 preciznim šutem igrača sa distance. Pravi rolerkoster bio je do samog kraja meča, a ništa se nije razlikovalo ni u poslednjih 10 minuta utakmice. Na kraju su igrači Sloge upisali svoju devetu prvenstvenu pobedu.

„Mi generalno čitave ove sezone igramo u serijama. Po nekoliko poraza, pa pobeda pa ponovo nekoliko utakmica izgubimo pa se vraćamo. Srećom ova poslednja loša serija poraza prekinuta je brzo pa smo nakon dva loša rezultata, ostvarili novu pobedu kod kuće, što nam je jako važno. Iskreno, plašio sam se ove utakmice zbog nekih problema koje imamo već duže vreme u klubu, ali o tome ne bi govorio sada, osim da će ti problemi morati da se nekako reše. Sama utakmica bila je jako teška za nas, bilo je uspona i padova, ali važno je da smo upisali novu pobedu i idemo dalje da radimo i treniramo. Mogu samo da dodam da sam sve igrače u klub doveo ja, i iza toga stojim, pa ćemo videti šta donose naredni dani.“, istakao je trener Sloge, Marko Dimitrijević.
Nešto rečitiji i konkretniji bio je kapiten „belih“, Stefan Matović, koji je nakon što je istakao da su igrači još jednom pokazali da žele i da daju sve od sebe na terenu, upisali su važnu pobedu, ali ona je gorkog ukusa.

„Od početka prošle sezone kada smo se okupili i kada je Marko došao na mesto prvog trenera, imamo sjajan odnos i sjajnu saradnju. I prošle sezone kao i ove bilo je mnogo problema, ali mi smo se uvek borili davali sve od sebe, da se to na terenu ne vidi i imali čak jednu od najuspešnijih sezonu za klub u istoriji. Plasirali smo se u ABA 2 ligu i doneli mnogo radosti i klubu i našim navijačima. Moram da naglasim i istaknem da već dugo imamo problema, i otkriću naravno, radi se o finansijskoj situaciji, ali svi igrači počev od mene nismo želeli da se to vidi i oseti. Ipak, ovako više ne može, jer mi ne možemo da nastavimo da igramo za džabe. Do sada smo nekako gurali, lavovski se borili, igrali KLS išli na balone u ABA 2 ligi, ali bez novca više ne možemo da igramo. Nadamo se da će se sitacija nekako rešiti i da će to biti brzo, jer ne znamo kako dalje.“, jako emotivno je govorio kapiten kraljevačke Sloge na konferenciji nakon ove utakmice.

Upravo je Stefan Matović bio na samom parketu i najbolji u pobedi nam Kolubarom, upisavši 18 poena uz pet asistencija i 10 skokova. Pored njega razigrani su bili i Zoran Paunović sa takođe 18 poena i pet asistencija, a Đorđe Simeunović dodao je 19 poena, Elvis Čekić još 13. U gostujućem timu najefikasniji su bili Eliot Smit sa 19, dok su Stojičić i Grušanović dodali po 18. Dvocifren je još bio Tores koji je postigao 10 poena.
Nakon 17.odigranih kola u ovoj sezoni AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Sloga iz Kraljeva zauzima sedmo mesto na taveli, sa ostvarenih devet pobeda uz osam poraza. Izvor KK Sloga #klsrb