KK Dunav – KK Tamiš (81:79)
Publika u hali Park u Staroj Pazovi, imali su priliku da uživaju u izuzetno uzbudljivoj utakmici 16.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, u kojoj su se sastali Dunav i Tamiš. Alasi su nakon velike borbe i neizvesne završnice, slavili rezultatom 81:79 po četvrtinama (18:14, 21:27, 25:18, 17:20) i tako se revanširali Pančevcima za prvoz iz prvog kola. Banovčani su bolje otvorili meč i u par navrata imali osam poena prednosti ali nisu uspeli da nastave u istom ritmu. Košarkaši Tamiša, agresivnom igrom anuliraju zasotatak i u drugoj deonici prelaze u vođstvo. Imali su gosti i +7 (22:29) sredinom druge deonice ali Dunav zatim pravi seriju 10-0 i vraća se u utakmicu. Do odmora igralo se koš za koš a tako je nastavljeno i početkom drugog poluvremena. Pred kraj treće četvrtine Dunav je ponovo imao +8 (64:56) ali su se gosti brzo vratili i prešli u vođstvo, šest minuta pre kraja utakmice (68:69). Alasi, uz pomoć podrške sa tribina, prave seriju 9-0 i u završnisu ulaze sa prednošću. Stigao je umor domaće igrače, promašeno je nekoliko slobodnih bacanja u poslednjih par minuta, pa je Tamiš smanjivao zaostatak. Imali su gosti i poslednji napad, za produžetak ili pobedu ali nisu pogodili i Dunav je na kraju slavio izuzetnu važnu pobedu, ukupno sedmu ove sezone. U sastavu Dunava večeras zbog povreda nisu bili Jovanović, Radovanović i Milenković, dok kod gostiju kapiten Radović nije mogao da nastupi. U narednom 17.kolu, nakon praznika, Dunav gostuje u Vršcu a Tamiš dočekuje ekipu Zlatibora. Izvor KK Dunav #KLSRB