19.kolo AdmiralBet: Čačak 94 Quantox – Spartak Office Shoes 79:85 (22:25, 20:17, 20:17, 17:26)
Druga vezana gostujuća pobeda košarkaša Spartaka predvođena trenerom Lukajićem. Subotičani su se tri puta vraćali u meč, najpre posle zaostatka od 32:38, a zatim i posle najvećeg vođstva domaćih od 49:59. Poslednjoj i odlučujućoj seriji Spartaka od 9:0 kojom su anulirali prednost domaćih, prethodila je tehnička greška treneru Lukajiću u 32.minutu kod rezultata 64:61 za domaće. Kada su preuzeli vođstvo od 68:70 Subotičani ga više nisu ispuštali do kraja, dovoljno za 12. ovosezonsku pobedu.

Spartak Office Shoes: Hardi 25, Prlja 9 (7 skokova), MIlisavljević 17 (7 skokova), Danilović, Sokolović 5, Burda, Jugović 14, Ilkić 5, Dodić 3 (5 skokova), Gazibegović, Bojić 2, Barna 5 (5 skokova).
Trener Lukajić je posle meča izjavio da su igrači pokazali karakter i dodao: „u drugom poluvremena smo sveli ekipu Čačka na ispod 40 poena, iz dobre odbrane proizašli su laki poeni, za razliku od prvog dela kada smo teško nalazili rešenja na njihovu skupljenu odbranu“.
Trenet domaćih Ivan Radovanović je konstatovao da je Spartak bio mudriji u finišu, a da su 23 izgubljene lopte i 21 poen primljen iz tranzicije znatno uticali na poraz njegove ekipe“.

Spartak je i dalje na petom mestu na tabeli sa skorom od 12 pobeda i 7 poraza, a u sledećem kolu dočekuje Mladost iz Zemuna. Prethodno već u sredu 25.januara Subotičani igraju finale kupa Srbije protiv Vojvodine. Foto Sava Gucunski Izvor MKK Spartak Office Shoes #klsrb