Ekipa Mladosti Maxbet savladala je ekipu Zdravlja Leskovac u utakmici 27-og kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije rezultatom 109:87.

Mladost je već od starta meča nametnula svoj ritam i vrlo brzo stigla do prednosti od 9 poena (13:4). Leskovčani uspevaju da vežu nekoliko dobrih i tako se približe domaćoj ekipi na samo 3 poena razlike (13:10). Dobrom odbranom i još boljim napadom Mladost uspeva da privede kraju prvu četvrtinu sa deset poena prednosti (28:18).
Druga četvrtina počela je dobro za ekipu Mladosti gde vezuju nekoliko dobrih napada i povećavaju prednost na 20 poena (40:20). Do kraja poluvremena Zdravlje uspeva da ublaži ovu prednost i na pauzu ode sa zaostatkom od 13 poena (50:37).
Početkom drugog poluvremena dobra igra Mladosti donosi im prednost od 22 poena (61:39) koju uspevaju da održe do samog kraja i ovaj meč završe rezultatom 109:87.
Najefikasniji u ekipi Mladosti bio je Luka Gašić sa 28 poena i indeksom 34. Ilić Aleksa je postigao 14 poena a prate ga Kenny Dye i Vasić Lazar sa po 12 poena.
U ekipi Zdravlja najviše poena postigli su Dugalić Miloš (19), Blakney Philip (18), Jović Dragomir (17).
Ekipi Zdravlja želimo sve najbolje u nastavku sezone a mi nastavljamo sa treninzima jer nas već u sredu očekuje gostovanje ekipi Sloge. Izvor KK Mladost MaxBet #klsrb