U derbiju 20.kola AdmiralBet KLS-a , košarkaši Kolubare su bili uspešniji od protivnika iz Čačka i odneli veoma važnu pobedu u borbi za opstanak. Na kraju je rezultat bio 80:76 (31:20, 16:21, 11:24, 22:11)

Početak utakmice nam donosi fenomenalnu igru domaćina, koji je odigrao možda i svoju najbolju četvrtinu od početka sezone, sve im je išlo od ruke. Na krilima Sužnjeva koji se vraća iz povrede, domaća ekipa je pogodila gotovo sve što je šutnula na koš gostiju iz Čačka. Nije izostala ni odbrana, koja je bila veliku problem Kolubare u prethodnom periodu. Gosti su preko najiskusnijeg igrača Pantića, dolazili do poena iz reketa i koliko toliko održavali zaostatak za ekipom Kolubare. Vodili su domaći na kraju prve četvrtine 11 poena.
Druga četvrtina nam donosi nešto konkretniju igru gostujuće ekipe, kako u napadu tako i u odbrani. Napadački je mladi Ćurčić bio veoma raspoložen i svojim šut za tri poena i više nego dobrom odbranom, vratio Čačane u život i ostavio ih u utakmici. Dok je kod domaćih stao šut za tri poena i nisu tako lako nalazili poene, alivje Gašić sa par lepih zakucavanjana i dobrom odbranom ostavio prednost domaćinu i na poluvreme se otišlo pri rezultatu 47:41.

Posle velike pauze, Čačak 94 ulazi mnogo motivisaniji i sa većom željom da odnese bodove iz Lazarevca. Iskustvom svojih igrača Tresača i Pantića, namučili su odbranu domaćina i ekipa iz Lazarevca prosto nije imala rešenje za njih u ovom delu utakmice. Poenterski su stali svi u domaćoj ekipi i samo 11 poena Kolubare u ovom delu igre, nam pokazuje kakvu su odbranu igrli gosti iz Čačka. Preokreću celu utakmicu i u poslednju četvrtinu se ulazi sa rezultatom 58:65.

Četvrta četvrtina nam donosi utakmicu punu neizvesnosti i veoma tešku utakmicu kako za igrače, tako i za sudije. Gosti su otišli na maksimalnih 8 poena prednosti ali se lazarevčani nisu predavali i trojkom Sinđelića, jedini njegovi poenicna ovoj utakmici, i odličnom odbranom Pena, koji krade loptu Majstoroviću, posle čega on pravi svoju drugu nesportsku grešku i mora da završi utakmicu pre kraja. Posle svega ovoga, Smit uzima loptu u svoje ruke i svojim napadačkim veštinama nanosi završni udarac i prelama utakmicu u korist ekipe Kolubare.Kolubara: Smit 26pts (9sk, 3as), Penn 19pts, Sužnjev 10pts Čačak: Majstorović 15pts, Ćurčić 14pts, Pantić 12pts (7sk)