Vršac – Vojvodina 76:69 (18:25, 21:19, 24:14, 13:11) Vršac, Centar Milenijum, gledalaca 200, sudije: Obrknežević, Arsenijević, Vlahović.
VRŠAC:Radovanović 2,Dukić, L. Jovanović, Agoč 5, Ilić 16(5 sk), Jurček 13, Vasiljević 15 (11 sk),Dimić 19 (5 as), Jeković 3 (7 sk), Tejić 3.
VOJVODINA: Banjac 10,Beslać 24(15 sk),Marić, Nedeljkov 5, Gaćeša 5,Bjelica 2,Mirotić, Popović 12 (8 sk), Vučetić, Nil 9 (4 as), Zarić 2.

Novi trener Vršca Siniša Matić pobedom je debitovao u Centru Milenijum. Vrščani su zasluženo posle preokreta u drugom poluvremenu, savladali novosadskog ABA 2 ligaša pred svojim navijačima i za korak se približili plasmanu u Superligu. Vojvodina je meč počela sa velikim samopouzdanjem a igru izabranika trenera Miroslava Nikolića kreirao je tandem Beslać – Banjac. Gosti su u 13. minutu trojkom svog najefikasnijeg igrača Beslaća poveli sa 14 poena razlike (34:20), ali je Vršac odgovorio sa dve trojke kapitena Dimića i košem Jurčeka čime je i najavio veliki rezultatski preokret. Na odmor se otišlo sa prednošću Vojvodine od pet poena (44:39), ali je trojka Dimića u poslednjoj sekundi prvog dela meča maksimalno podigla samopouzdanje njegovim saigračima. U drugom poluvremenu Vršac je zaigrao kao preporođen. Podatak da su Novosađani do kraja meča postigli svega 25 poena doboljno govori o čvrstini vršačke odbrane, ali i o borbenosti i požrtvovanju domaćih igrača. Vršac je preuzeo vođstvo u finišu treće četvrtine kada su pogađali Dimić, Ilić i Jurček za prednost od 5 poena (63:58). U poslednjih deset minuta terenom je dominirao vršački kvartet Dimić, Ilić, Jurček, Vasiljević, napad Vojvodine bio je u potpunosti zaustavljen, a Vršac je pronalazio sjajna rešenja u igri dva na dva i efektnim završicama čuvao stečenu prednost. B. Josimov Izvor KK Vršac #KLSRB