Košarkaši Crvene zvezde osvojili su 22. rekordnu titulu prvaka Srbije (7 uzastopnu), pošto su u finalnoj seriji savladali ekipu FMP rezultatom 2:0 u finalnoj seriji.

Nakon ubedljive pobede u hali Aleksandar Nikolić u petak, nošeni ogromnom podrškom u dvorani FMP Arena, crveno beli su posle mnogo neizvesnije utakmice savladali domaćina rezultatom 71:59 (15:9,22:19,25:14,12:14) i tako došli do nove triple krune!
Najefikasniji u poslednoj takmičarskoj utakmici ove sezone bio je Nikola Ivanović sa 21.postignutim poenom,

Crvena zvezda je takmičarsku sezonu 2021-2022 koja je bila izuzetno teška, ispresecana povredama, koronom i izuzetno teškim kalendarom (u kome su već u prvom mesecu igrali čak 12 utakmica u ritmu na svaka dva-tri dana), na kraju je došla do izuzetnog uspeha!

Fantastična sezona koja je otvorena velikim pobedama u Evroligi, nastavljena u Nišu osvojenim kupom, pa ostvarenjem osnovnog cilja i osvajanjem 6.titule prvaka ABA lige, okončana je u nedelju posle 10 meseci i 76 takmičarskih utakmica 19.juna osvajanjem 22.titule prvaka Srbije (od danas Crvena zvezda je najtrofejniji klub u Republici Srbiji po tom pitanju).

Meč u Železniku nakon izjednačenog prvog poluvremena (31:34) u kome je ekipa FMP serijom 9-0 u finišu poluvremena uspela da se rezultatski vrati u meč (najbolji kod crveno belih bili su Ivanović, Kuzmić i Kalinić), rešen je boljom igrom crveno belih u trećoj deonici koju su rešili u svoju korist rezultatom 25-14, a nakon koša za koš u poslednjoj deonici tačku na ovu utakmicu praktično je stavio Marković trojkom kojom su košarkaši Crvene zvezde na 4 minuta pre kraja došli do nedostižnih 66-52… Crvena zvezda je ovaj meč odigrala bez povređenog Ostina Holinsa i Ognjena Dobrića…

Na kraju ono što će se pamtiti pobeda Crvene zvezde rezultatom, 22. titula prvaka Srbije, tripla kruna (KRK, ABA liga i 7.uzastopna titula u srpskom prvenstvu) – fantastična sezona za Crvenu zvezdu!!!
КК Crvena zvezda: Lazarević 2, Davidovac, Mitrović 4, Lazić 7, Kalinić 12, Ivanović 21p 6sk i 5as, Marković 8 , Vajt 5, Kuzmić 9, Cirbes;
Košarkaše Crvene zvezde sada očekuje zaslužen odmor, a nakon toga tokom jeseni i start u novom izdanju Evrolige i ABA lige, kasnije i kupu Radivoja Koraća i srpskom prvenstvu. Izvor KK Crvena zvezda mts #KLSRB