Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su ubedljivu pobedu protiv FMP-a u prvoj finalnoj utakmici Superlige Srbije, rezultatom 94:70 (29:16, 24:12, 20:21, 21:21).

Pred 4000 gledalaca u dvorani „Aleksandar Nikolić“ najefikasniji u ekipi Crvene zvezde Meridianbet bio je Luka Mitrović sa 21.poenom.
Crveno belima je ovo bio prvi meč posle skoro 20 dana pauze (poslednji meč odigrali su 23.maja u polufinalu ABA lige protiv ekipe Budućnosti), a otvorili su ga sjajnom prvom četvrtinom nakon koje je rezultat bio 29:16.
Naš tim je još snažnije ušao u nastavk utakmice, a ekipe je predvodio već pomenuti Luka Mitrović, pa su crveno-beli poveli na poluvremenu sa nedostižnih 55:28.

Drugo poluvreme igrači Crvene zvezde i FMP-a otvorili su nešto manje efikasno, pa smo tako u prva četiri minuta videli samo jedan koš. Ipak naša ekipa je bila ubedljiva do kraja meča i održavala prednost u sjajnoj atmosferi u dvorani Aleksandar Nikolić i uz veliku podršku „Delija“ sa tribina. U mladoj ekipi FMP najefikasniji je bio i najiskusniji Ebuka Izundu sa 11 poena. Jedinu brigu nakon ovog meča predstavlja povreda Luke Vildoze koji je bio primoran da izađe iz igre zbog povrede prepone, a eventualni stepen i težinu te povrede odrediće naknadni lekarski pregled. CRVENA ZVEZDA – FMP Soccerbet  94:70 (29:16, 24:12, 20:21, 21:21) Dvorana: Aleksandar Nikolić (4000 gledalaca)
Crvena zvezda: Kampaco 10, Lazić, Martin 8, Nedović 13, Petrušev 11, Vildoza 5, Lazarević, Mitrović 21, Dobrić 8, Ilić 8, Marković 2, Bentil 8
FMP Soccerbet: Mur 8, Stepanović 8, Šaranović 9, Matović 5, Izundu 11, Bič 4, Pavićević 8, Todorić, Simović 10, Vuković 7, Dženkins
Trener KK FMP Nenad Stefanović:

“Veliko iskustvo za naše mlade momke. Zvezda dolazi iz velike pauze, mi iz velikog broja utakmica. Videli su kako je igrati protiv evroligaške ekipe, ali pokušaćemo da se oporavimo i pružimo kontinuiraniji otpor u sledećoj utakmici“.

Trener KK Crvena zvezda Meridianbet Duško Ivanović:

“Posle jedne male “predsezone” ponovo smo počeli da igramo, što je bilo malo čudno svima. Ova i ova sledeća utakmica će nam dobro doći da podignemo formu, igrači su u tom periodu radili maksimalno dobro. Zadovoljan sam i agresivnošću i angažmanom ekipe na ovoj utakmici” rekao je Ivanović.

Crvena zvezda će imati priliku već u sledećoj utakmici da osvoji i odbrani trofej srpske košarkaške lige, i dođe do 23.titule prvaka države. Druga utakmica će biti na programu u nedelju u dvorani FMP u Železniku, od 12 časova. Izvor KK Crvena zvezda Meridianbet #klsrb