Crveno-beli su u petak uveče savladali ekipu FMP-a u prvoj utakmici polufinala domaćeg takmičenja rezultatom 97:87 (27:13, 18:29, 25:23, 27:22).
Najraspoloženiji u pobedi našeg tima bio je Jago sa 25 poena, Mitrović je dodao 15, dok je do 13 brojao Nedović.
Kapiten našeg tima je u drugoj utakmici četvrtfinala ABA lige zabeležio 800. nastup u crveno-belom dresu, a poklon tom prilikom uručen mu je pred susret sa FMP-om posle osvajanja nove titule ABA lige. Sportski direktor našeg kluba Milan Dozet je Laziću uručio uramljeni dres na kom simbolično piše 800.

Nedavno osvojen trofej regionalnog takmičenja je potom u halu uneo Nikola Topić, a navijači su gromoglasnim aplauzom još jednom pozdravili veliki uspeh našeg tima i sedmu titulu regionalnog prvenstva.
Košarkaši Crvene zvezde su ozbiljno ušli u duel i već do sredine prvog dela ove četvrtine imali su dvocifreno vođstvo. Jasno je bilo od prve sekunde da izabranici Janisa Sferopulosa žele da na najbolji mogući način završe ovu sezonu – triplom krunom! Crveno-beli su uspešno čuvali dvocifreno vođstvo do isteka prvih deset minuta posle kojih je na semaforu u hali “Aleksandar Nikolić” pisalo 27:13 u korist našeg tima.

Druga četvrtina nastavljena je u istom ritmu kao i prethodna. KK Crvena zvezda je igrao sjajno kako u napadu, tako i u odbrani, te shodno tome ni ne čudi što su uspešno čuvali dvocifreno vođstvo, koje je kako je vreme prolazilo samo raslo. Sredinom ovog dela igre gostujući sastav je serijom od 5-0 uspeo da priđe na 10 poena zaostatka, pa je trener našeg tima Janis Sferopulos odmah reagovao tajm-autom. Gosti su potom uspeli da smanje prednost crveno-belih na jednocifren broj poena. Pad u igri našeg tima do kraja prvog poluvremena bio je očigledan, a na “odmor” posle prvih 20 minuta su otišli sa tri poena prednosti – 45:42.
Velika borba nastavljena je i u trećoj četvrtini, kada je ekipa FMP-a uspela da se potpuno približi našem timu i izjednači 49:49. Međutim, Dejan Davidovac je pogođenom trojkom u idućem napadu opet vratio prednost crveno-beli, a potom je usledila i sjajna odbrana na drugoj strani.

Na nešto manje od četiri minuta do kraja ovog dela igre gosti su uspeli da povedu (55:57), a opet je tajm-autom morao da reaguje trener KK Crvena zvezda. Urodio je tajm-aut Sferopulosa plodom, pošto su po povratku na teren crveno-beli serijom od 6-0 uspeli da vrate vođstvo (61:57). Crveno-beli su uspeli da sačuvaju vođstvo do kraja treće četvrtine, a u poslednji deo igre ušli su sa +5 (70:65).

Crveno-beli su poslednjih 10 minuta odigrali dosta bolje u odnosu na prethodni period, što je rezultiralo opet dvocifrenim vođstvom (83:71). Izabranici Janisa Sferopulosa su do kraja utakmice uspešno čuvali prednost i na kraju slavili sa 97:87.

Druga utakmica polufinalne serije igra se 27. maja od 18 časova, a domaćin je ekipa FMP-a.

KK Crvena zvezda Meridianbet: Lazarević 11, Teodosić 10, Tompkins 6, Davidovac 7, Mitrović 15, Lazić, Bolomboj 5, Ilić 3, Nedović 13, Kostić 2, Dos Santos 25. Foto: Đorđe Kostić,  Izvor: KK Crvena zvezda MeridianBet #klsrb