Posle lošeg niza konačno pobeda Slobode na domaćem terenu. Sloboda je i pored prednosti od 20 poena na poluvremenu dovela u pitanje ishod ovog duela. Ipak, na kraju slavlje domaćih navijača 87:84 (23:19, 46:26, 62:51, 87:84).

Sloboda je krenula silno, četa Vuleta Avdalovića nije imala rešenje za odličnu napadačku igru Slobode. U prvih 10 minuta Ilić je uspeo da ubaci 12 poena, praktično je bio nezaustavljiv. I u drugoj četvrtini Sloboda dominira, košgeterski učinak na sebe preuzima i Božić, tako da Sloboda ima 20 poena prednosti već na poluvremenu. Međutim, gosti se nisu predavali, Stefan Miljenović i Darko Balaban preuzimaju stvari u svoje ruke i prednost Slobode polako počinje da se topi. Pri rezultatu 84:84, Slobodi ostaje poslednji napad od 6 sekundi, Ćirković maestralno preko ruke igrača OKK Beograd pogađa za tri poena i slavlje je moglo da počne. Izuzetno važna pobeda za mladi tim Slobode, pre svega na psihološkom planu, nakon nekoliko poraza u finišu meča. Odlična partija Alekse Ilića sa 32 poena, zapažene su i 3 trojke Božića koji je nanizao 13 poena, a vredan pomena je i učinak Bogićevića od 9 poena i 10 asistencija. U redovima OKK Beograda blista je Stefan Miljenović sa 24 poena, dok je Balaban postigao 18 poena , uz 7 skokova. Meč u Velikom parku pratilo je oko 500 gledalaca. Izvor KK Sloboda #klsrb