Derbi meč trećeg kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije opravdao je epitet koji je poneo, a u uzbudljivoj završnici srećniji je bio Joker, koji je slavio nad ekipom Čačka 94 rezultatom 72:71.
Junak utakmice na kraju je, ispostavilo se, bio MVP prva dva kola KLS-a, Veljko Brkić koji je uspeo da izblokira Rodriguesa na polaganju u poslednjoj sekundi i tako obezbedio nova dva boda Somborcima.
Domaći tim je od starta kontrolisao igru i uveo goste u svoj ritam, u kome su ih, delovalo je, držali čitavih 38 minuta. Nekoncentrisanost Čačana, dve izgubljene lopte u poslednjem minutu, kao i raspucani Henson, uz gostujući centarski tandem Brkić-Ivošev, na kraju su odneli prevagu.
Čačak94 ima za čim da žali s obzirom da su u toku trećeg perioda igre imali i 14 poena prednosti, ali im ni to nije bilo dovoljno da bodove ostave kraj Morave.

Čačak94 Quantox – Joker 71:72 (22:18 17:15 21:18 11:21)

Čačak94 Quantox: Osawe 7, Radojičić 11, Grojić 12, Jović, V. Zekavica, Kočović 5, B. Zekavica, Stojičić 12, Rodrigues 14, Todorović 3, Dumić 7, Erić.

Joker: Jurček 2, Roberts 2, Šuput M., Simić 6, Šuput U., Marković, Šljivančanin, Ivošev 16, Kljajević 6, Brkić 20, Henson 20, Bodrožić.