Aktuelni prvak AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, ekipa Zlatibor Gold Gondole opravdala je ulogu favorita i na gostovanju u Leskovcu.
Iako su se u Leskovcu nadali da mogu da naprave iznenađenje kao i u prolećnom duelu dva tima, izuzetno kvalitetan sastav gostiju to ovog ponedeljka nije dozvolio. Na kraju pobeda Zlatibora rezultatom 91:98 (29:27, 25:20, 15:30, 22:21) i nastavak serije sjajnih rezultata branioca titule koji u ovoj sezoni ne zna za poraz u domaćoj ali i regionalnoj ABA2 ligi. Leskovčani su odlično odigrali prvo poluvreme, verovatno i najbolje od kako je ova ekipa na okupu. Igrali su izabranici trenera Nikole Ristića izuzetno borbeno u odbrani, ali protiv prave šuterske mašinerije iz Čajetine to je bilo dovoljno za 47 primljenih poena.

U napadu su Leskovčani prikazali ono što može da hrabri pred nastavak sezone. Brzo, maštovito, efikasno, na momente atraktivno i zaslužili aplauze brojnih navijača koji su bili i na ovoj utakmici šesti igrač jednog od najuspešnijih leskovačkih sportskih klubova. U nastavku sjajna igra favorizovanih gostiju koji su za tri munuta od minus 7 stigli do plus 6 (23. minut 54:60) i tu prednost održali do kraja trećeg perioda (69:77).

I u poslednjih 10 minuta gosti nastavljaju sjajno šutersko veče (14 trojki!) i u 35. minutu praktično je bilo rešeno pitanje pobednik (75:91). Borbeni domaćini su u završnici uspeli da smanje prednost Zlatibora, ali vremena za potpuni preokret nije bilo. Statistika govori dosta o ovom duelu. Rivali su bili izjednačeni u skoku (27-27), ali i u osvojenim (7-7) i izgubljenim loptama (12-12). Veliki broj poena došao je kao posledica odličnog šuta oba tima, ukupno iz igre 53,7% – 54,2%. U duelu dve po skoro svim parametrima ravnopravne ekipe presudila je dalekometna paljba: Zdravlje je pogodilo 7 trojki iz 21 pokušaja, dok je Zlatibor meč završio sa čak 14 trojki iz 35 pokušaja.
U timu Zdravlja kvartet dvocifrenih po broju poena: Dragomir Jović 11, Lukić 14, Harvey 24 i Callahan 11, uz dobru igru Andrejevića, Dugalića i Blakney-a. Ekipu Zlatbora predvodio je sjajni Viktor Kovačević sa 29 poena (indeks 40!), uz šuterski raspoložene Rebeca sa 20, Nikolića 13, Smiljanića 11, Đukanovića i Liutych sa po 10 poena. U sledećem, 4. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Pančevu gde će odmeriti snage sa ekipom Tamiša. Izvor KK Zdravlje Leskovac #klsrb