Duel 7.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije između Sloge iz Kraljeva i Dunava iz Starih Banovaca bio je duel dva ranjenika, kako je istakao trener „belih“, Marko Dimitrijević. Sloga ni ovo kolo nije bila kompletna, već su sa dosta skraćenim rosterom odigrali i ovaj meč. Nakon 40 minuta igre, rezultat je glasio 73:65 (25:16, 18:14, 14:21, 16:14).

Neizvesnosti velike u ovoj utakmici nije bilo. Sloga je svojim iskustvom od prvog minuta preuzela stvari u svoje ruke i gotovo svih 40 minuta imala prednost na svojoj strani. U svega dva ili tri navrata gosti su se rezultatski približili, ali tada su košarkaši kraljevačkog tima odgovarali boljom igrom i uspevali da ponovo podignu prednost na dvocifrenu. Najveću prednost koju su imali „beli“ bila je +17 poena. Gosti su odigrali onoliko koliko je to bilo u njihovoj moći u ovom trenutku, s obzirom da su imali takođe vrlo mali broj igrača na raspolaganju, koji su jako mladi.

„Kao što sam rekao, ne zna se kome je večeras falilo više igrača. Svaka čast i ekipi Dunava koja se susreće sa velikim problemima. Igrali su bez prva dva plejmejkera, krilni centar prvi im nije igrao i falio im je sigurno bar još jedan igrač. To bi bio veliki udarac na svaku ekipu, a oni su večeras nekako na silu igrali, odnosno više košarkaša nije igralo na svojim pozicajama, što se i videlo. Mi smo to pritisnuli i uspeli smo u većem delu utakmice. Nije ovaj trijumf čini mi se nijednog trenutka bio doveden u pitanje, iako sam i sam mislio da ćemo dobiti mnogo lakše. Bledo izdanje, mislim i najbleđe ove sezone od nas. Izgubili smo dva meča u ligi, ali je sama igra izgledala znatno bolja nego večeras, zato je na kraju važno samo da smo pobedili. Kako nas čeka paklen period, radićemo narednih dana mnogo, mnogo jače i upravo ćemo pakleno i trenirati. Svaki meč nam je bitan i želimo svaki da dobijemo, kako u KLS, tako i u Kupu koji nas čeka već u utorak kao i u ABA2 ligi.“, istakao je posle nove pobede, Marko Dimitrijević, trener Sloge iz Kraljeva.

Poenterski, u Slogi je bilo više raspoloženih igrača, od kojih su četvorica bili dvocifreni. Dabl dabl učinak imao je Dimitrius Underwood koji je ubacio 19 poena i imao 11 skokova. Nemanja Nikolić je dodao 16, Stamenić 11 a Stajčić 10 poena. Kod gostiju ubedljivo se istakao Nikola Radovanović sa 22 poena a 13 je ubacio Marko Vukčević. Trener Sloge, Dimitrijević morao je da u ovom kolu više računa na mlađe igrače, koji su imali nešto zapaženiju minutažu, a svoje minute dobro je iskoristio Andrej Bojanić, koji je i dao svoj komentar nakon nove pobede svog tima.

„Čestitao bih prvo ekipi Dunava na dobroj utakmici. Za nas je jedina dobra stvar u ovom duelu što smo pobedili. Nakon jako teškog poraza u prošlom kolu od Dinamika, bilo nam je važno da se vratimo i pobedimo Dunav. Ponovo smo bili znatno oslabljeni, nijednu utakmicu nismo odigrali kompletno. Dobro je za nas i to da se u tim vratio Jovan Stamenić, ali nekoliko igrača nije moglo da nastupi večeras. Ova pobeda je upisana, a već smo glavama u narednim mečevima i spremamo se prvo za utakmicu Kupa, a onda i za novi meč u ligaškom delu pa nam sledi novi balon i borbe u ABA2 takmičenju.“, rekao je mladi Andrej Bojanić, košarkaš Sloge.

Sloga nakon sedam odigranih kola u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije ima skor od pet pobeda i dva poraza i trenutno deli četvrtu poziciju na tabeli sa još dva tima. A nakon Kup utakmice u utorak, narednog vikenda „beli“ ponovo gostuju u Beogradu ekipi OKK Beograd. Foto Miloš Živković Izvor KK Sloga #klsrb