Košarkaši Radničkog su u utakmici 22. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije poraženi u svojoj SBB hali Jezero od novosadske Vojvodine rezultatom 77:91 (23:22, 20:20, 19:21, 15:28). 30 minuta utakmice su Crveni bili ravnopravan protivnik, a onda su u poslednjih 10 minuta potpuno stali i čak doživeli ubedljiv poraz od jedne od najboljih ekipa u prvenstvu.

Izjednačena igra je viđena tokom prve četvrtine. Nijedna ekipa nije uspela da se „odlepi“, a sa minimalnom prednošću Radnički je otišao na prvi mini odmor. Druga deonica protiče u sličnom scenariju. Ekipe se konstantno smenjuju u vođstvu, a domaći zadržavaju istu minimalnu prednost na kraju poluvremena. Deja vu i u trećem periodu. Nisu popuštali izabranici Ivice Vukotića, a nisu ni Mutini „puleni“. Vojvodina se bolje snalazi u finišu, preokreće rezultat i stiče poen prednosti pred poslednju četvrtinu.
Radnički stiče 4 poena prednosti posle nepunih 2 minuta u poslednjoj deonici, ali se Novosađani brzo vraćaju na egal. Posle kratke rezultatske klackalice, sredinom četvrtine, gosti odlaze na plus 3, čime teraju domaće na prvi tajm aut. Ubrzo odlaze na plus 7 i forsiraju novi tajm aut Ivice Vukotića. Obe pauze nisu donele promenu u igri vidno umornih Kragujevčana. Do kraja meča gosti čuvaju prednost, a u poslednjem napadu stiču i maksimalnih 14 poena razlike.

U ekipi Vojvodine odlične partije su prikazali Nikolas Nil sa 20 poena i 12 asistencija, Nemanja Popović sa 12 poena i 6 skokova i Nikola Gaćeša sa 11 poena, 4 asistencije i 3 skoka.
U domaćem sastavu, Raško Katić je upisao 21 poen, 6 skokova i 4 asistencije, Ivan Nedeljković 14 poena i 4 skoka i Filip Dumić (8 asistencija, 4 skoka) i Dimitrije Raičević po 11 poena. Izvor KK SPD Radnički #KLSRB