Košarkaši Sloge poraženi su u prvom kolu nove Admiralbet košarkaške lige Srbije. Na domaćem terenu savladala ih je ekipa Zdravlja iz Leskovca rezultatom 79:76. Početak utakmice bio je u znaku domaćih igrača, koji su već na samom startu krenuli furiozno i u odbrani i u napadu, pa su brzo napravili osetljivu prednost i na pauzu posle prve deonice imali su plus devet. Gosti su se razigrali u drugoj četvrtini i polako topili prednost Sloge, pa je rezultat na poluvremenu glasio 44:39 za domaćina. Drugo poluvreme tim Zdravlja nastavio je sa dobrom igrom, stigli prednost Sloge, a onda i potpuno preokrenuli. Treću deonicu gosti su dobili rezultatom 21:10 i tako u poslednjih 10 minuta meča ušli sa prednošću od šest poena (60:54). Igrači Sloge su nakon što je ekipa iz Leskovca imala najveću prednost od +11 poena, uspela da se vrati rezultatski najpre trojkom Stefana Matovića a onda je još dve ubacio Filip Samojlović, pa je pobednik odlučen u poslednjem minutu. Nekoliko sekundi pre kraja meča, košarkaši Zdravlja bili su sigurni sa linije penala, a onda je Nemanja Barać šutirao za produžetak. Lopta je izašla iz obruča i tako su gosti upisali vrednu pobedu na gostujućem terenu. Novi kapiten Sloge, Stefan Matović istakao je posle meča da je jedan od faktora koji je bio presudan u ovom meču, bila duža klupa rivala…
„Čestitao bih ekipi Zdravlja na zasluženoj pobedi. Moram da istaknem da smo mi pred sam ovaj meč imali problema sa povredama i zdravljem nekih igrača, Barać je ovu utakmicu odigrao bez treninga. Ne tražim alibi, ali svakako je jedan od presudnih faktora bila duža klupa naših rivala. Prvo poluvreme za nas je bilo dobro, dok smo imali snage to je bilo kako treba, ali onda nas je stigao umor, što je rezultiralo velikim brojem promašenih otvorenih šuteva. Vratili smo se u igru, ali mojom moram reći glupom greškom rivalu smo poklonili slobodna bacanja koja su oni iskoristili i rešili meč u svoju korist. Čestitao bih i svom treneru i saigračima na borbi do samog kraja, ali već od sutra nastavljamo sa pripremama za narednu utakmicu. Hteli smo da ovu sezonu otovrimo na najbolji način, pobedom pred našom publikom, koju bih posebno pohvalio i zahvalio im se što su došli u tako velikom broju, nama to mnogo znači. Ipak sačekaćemo prvu sledeću priliku da ih obradujemo pobedom.“, rekao je kapiten Matović, dok je Stefan Đorđević iz ekipe Leskovca rekao da je vrlo zadovoljan pristupom i igrom svog tima, a posebno je značajna ova pobeda za njihov klub i grad Leskovac, koji se vraća na košarkašku mapu Srbije. Istakao je i da je gostovanje u Kraljevu bez sumnje jedno od najtežih u ovoj ligi, pa je samim tim pobeda nad Slogom za njih još značajnija.
Treneri oba tima imali su reči hvale za atmosferu na utakmici, jer čini se da je broj navijača u ovom prvom kolu nove Admiralbet košarkaške lige u novoj hali sportova kraj Ibra bio veći nego prethodnih sezona….
„Malo smo neiskusno odradili završnicu ove utakmice. Imali smo odličnu igru u prvih 20 minuta meča, sve je išlo kako treba i mislim da smo trebali da odemo sa mnogo većom prednošću na odmor. Uspeli smo neke njihove prednosti za koje smo znali da imaju, da anuliramo, ali to nije bilo dovoljno. Definitivno mislim da smo pobedu ispustili u prvom delu meča, ali smo dozvolili devet ofanzivnih skokova protivniku i to je po mom mišljenju bilo previše. Slažem se sa mojim igračem koji je istakao taj naš problem u rosteru, tačnije Zdravlje je imalo više igrača u rotaciji, što je znatno uticalo na kraju. Ništa nemam da zamerim mojim igračima, znam da su dali sve od sebe.“, rekao je nakon utakmice prvi trener „belih“, Marko Dimitrijević. Trener Zdravlja iz Leskovca, Lazar Spasić naglasio je da je posebno za njega velika stvar pobediti tim iz Kraljeva, posebno na domaćem terenu, a meč Sloga – Zdravlje smatra derbijem južnije od Beograda, a dodao je i da su mečevi ova dva rivala prethodnih godina uvek bili dobri i neizvesni…
„U prvom poluvremenu smo dozvolili igračima Sloge dosta lakih poena iz ofanzivnih skokova. U drugom poluvremenu kada smo iskontrolisali defanzivni skok meč je išao u našu korist. Imali smo i dvocifrenu prednost u poslednjoj četvrtini, Sloga se vratila trojkama, iako smo mi posebno vodili računa da se to ne dogodi. Smogli smo snage, imali smo koncentraciju do kraja i pobedili Slogu. Posebno mi je drago, jer iskreno govoreći nisam znao na kom je trenutno nivou moj tim. Bitna pobeda za nas, ali sam rekao i svojim igračima, koliko god da je ovaj trijumf bitan, brejk mora da se potvrdi u narednom kolu, gde na domaćem terenu dočekujemo Radnički iz Kragujevca.“
Što se tiče same statistike, najbolji poenteri u Slogi bili su Stefan Matović koji je ubacio 21 poen, pratili su ga Nemanja Barać sa 18 i Jovan Stamenić koji je dao 17 poena. U timu Zdravlja najefikasniji bili su Stefan Đorđević sa 19, a po 12 su ubacili Dragomir Jović i Stevan Jovanović. Izvor KK Sloga #KLSRB