KK Vršac – KK Dunav 99:75 po četvrtinama (24:20, 20:24, 32:20, 23:11)
Centar Milenijum, gledalaca 200, sudije: Pecelj, Miloradović, Marković.
VRŠAC: Radovanović 12, L. Jovanović 2, S. Jovanović 17 (4 sk), Agoč 9, Ilić, Jurček 20, Vasiljević 12 (8 sk), Dimić 13 (5 sk), Jeković 3,Tejić 5 (5 as), Majstorović, Juzbašić 6 (6 sk).
DUNAV: Dobrašinović 3, Tarlać 7, Popović 3, Cvitković 13 (5 sk), Malidžan 7 (4 sk), Milenković, Jovanović, Miljković 10 (4 sk), Grković 23, Vukčević 6.
Vrščani su zasluženo ostvarili prvi trijumf u novoj godini i obradovali svoje simpatizere odličnom partijom borbenih gostiju iz Starih Banovaca. Bez obzira što je na parketu proveo svega nešto više od 11 minuta, epitet igrača utakmice zaslužio je Nikola Radovanović, kojeg je vršačka publika nagradila ovacijama po završetku meča. Bek Vrščana nije napravio nijednu grešku, imao je stopostotan šuterski učinak (6/6), a trenutak kada je uspeo da posle sjajne defanzivne akcije i atraktivne blokade efektno zakuca, ostaće upamćen kao jedan od najlepših poteza u ovom kolu. Oslabljena ekipa Dunava pružila je izvanrednu partiju u prvom poluvremenu, ali zbog „kratke klupe“ u nastavku je ostala bez daha i kapitulirala praktično u drugoj polovini treće četvrtine kada je Vršac upravo košem Radovanovića poveo sa 18 poena razlike (76:58). Od tada pa do kraja utakmice publika je uživala u atraktivnim potezima Đokićevih izabranika koji su u finišu stigli i do najviše prednosti od 24 poena.

U prvih 20 minuta vodila se rezultatski neizvesna borba. Vršac je posle 11 promena u vođstvu uvodnu četvrtinu dobio sa 4 poena prednosti, a istim rezultatom drugu je dobio Dunav. Perjanice u timu Vrščana u prvom poluvremenu bile su Slobodan Jovanović, Jurček i novajlija Juzbašić, bivši igrač Dunava, kod gostiju meč je odlično počeo Tarlać do ulaska u probleme sa ličnim greškama, vrlo dobre role imali su Miljković i Cvitković dok je najbolji „alas“ bio Grković. B. Josimov Izvor KK Vršac #KLSRB