Dunav – Sloboda 90:85
Gledaoci u Hali Park u Staroj Pazovi prisustvovali su još jednoj uzbudljivoj utakmici. U 14.kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Dunav je savladao užičku Slobodu rezultatom 90:85 (22:21, 20:30, 20:14, 28:20).

Alasi su dobro otvorili utakmicu i pred kraj prve četvrtine imali deset poena prednosti (22:12). Gosti su se ekspresno vratili serijom 9-0. Druga četvrtina u potpunosti je pripala Slobodi pa su košarkaši iz Užica na odmor otišli sa devet poena prednosti (42:51). Imala je Sloboda i +13 (50:63) ali se Alasi nisu predavali. Mnogo boljom igrom u odbrani u drugom poluvremenu, Dunav je polako topio prednost i u poslednju deonicu ušlo se rezultatom 62:65.

Na tri i po minuta pre kraja Sloboda ponovo dolazi do osetnije prednosti (72:84) ali su domaći košarkaši nošeni podrškom sa tribina odigrali odlično završnicu i prekretom došli do važne pobede. Dunav je ovom pobedom prekinuo niz od tri poraza dok je Sloboda vezala peti uzastopni ligaški poraz. Poene kod Dunava podelili su Pašajlić 17, Vulić 16, Kovačević 15, Malidžan 13, Grković 12, dok su kod Slobode najefikasniji bili Kapetanović sa 23 i Ćirković sa 18 poena. U poslednjem kolu prvog dela sezone, Dunav gostuje Dinamik BalkanBetu a Sloboda dočekuje OKK Beograd. Izvor i foto KK Dunav #klsrb