KK Dunav – KK SPD Radnički 69:68
Tri kola pre kraja, Dunav je kao jedan od najmlađih timova u ligi (prosek godina 20,7), obezbebio opstanak, pa i naredne sezone, sedmu godinu za redom, biće učesnik Košarkaške lige Srbije. U 27.kolu, nakon velike drame i završnice za infarkt, Alasi su na svom terenu savladali Radnički iz Kragujevca, rezultatom 69:68 (19:14, 18:16, 18:23, 14:15).

Bila je ovo utakmica od velike važnosti za obe ekipe, što se videlo i po igri na obe strane. Dunav je počeo nešto bolje i konstantno tokom prvog poluvremena bio u blagoj prednosti. Nastavilo se slično i u trećoj deonici ali Alasi nikako nisu uspevali da dođu do dvocifrene prednosti. Kako je utakmica odmicala, tako se uvukla doza nesigurnosti kod domaćih što su iskusni igrači Radničkog iskoristili i početkom poslednje četvrtine preokrenuli rezultat u svoju korist. Na dva minuta pre kraja Kragujevčani su imali +4 (63:67) ali su košarkaši Dunava, uz pomoć velike podrške sa tribina, smogli snage da se vrate u meč. Kapiten Dunava Miljković bio je siguran sa linije penala, na drugoj strani Dumić je bio polovičan i Banovčani su zasluženo ostvarili najbitniju pobedu u sezoni. Ovim trijumfom Dunav je i teoretski obezbedio opstanak i učešće u AdmiralBet Košarkaškoj ligi i naredne sezone. Dunavu predstoji gostovanje OKK Beogradu, zatim utakmica kod kuće sa Vojvodinom i u poslednjem kolu gostovanje Dinamiku. Radnički u narednom kolu dočekuje ekipu Zlatibora. Izvor KK Dunav #KLSRB