KK Dunav – KK Dynamic VipPay (76:59) U 15.kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, pred TV auditorijumom, Dunav je u hali Park u Staroj Pazovi savladao Dinamik rezultatom 76:59 (22:15, 19:16, 18:17, 17:11).
Bio je ovo još jedan duel dva mlada i talentovana tima, pa je viđena dinamična utakmica, borbena sa obe strane. Pre početka, po stanju na tabeli, Dorćolci su važili za favorita na papiru ali su Alasi još jednom pokazali da sa svima mogu da se nadigravaju, a posebno sa timovima iz gornjeg dela tabele. Košarkaši Dunava odlično su otvorili meč, poveli 11:2 i do kraja konstantno bili u prednosti. Pre svega odličnom odbranom, Banovčani su pred kraj druge četvrtine imali i +17 (41:24) ali se Beograđani nisu predavali i u nekoliko navrata prilazili na desetak poena zaostatka. U istom ritmu nastavilo se i u trećoj deonici. Dunav je nastavio sa dobrom igrom i u poslednjih deset minuta, skoncetrisano i agresivno, pa su plavo beli povećali prednost iz minuta u minut, za na kraju konačnih 76:59. U poslednjoj utakmici u ovoj kalendarskoj godini, a prvoj u drugom delu prvenstva, naredne subote Dunav dočekuje Tamiš a Dinamik putuje na Zlatibor. Izvor KK Dunav #KLSRB