KK Dunav – OKK Novi Pazar (72:73) 23.kolo AdmiralBet KLS
Još jednom se pokazalo da se utakmica igra 40 minuta. Iako je posle tri četvrtine Dunav imao 15 poena prednosti, pobedu je odneo Novi Pazar, rezultatom 72:73 po četvrtinama (21:15, 24:15, 16:16, 11:27).
Alasi su od starta bili bolja ekipa, nametnuli svoj ritam i gradili prednost kako je utakmica odmicala. Na poluvremenu Dunav je vodio 45:30, a najveća razlika bila je sredninom treće deonice +19 (56:37). U poslednjih deset minuta viđena je sasvim druga slika na terenu. Gosti iz Novog Pazara strpljivo su topili prednost Dunava iz minuta u minut. Nekompletan tim Dunava, kojeg i dalje prate pehovi, stigao je umor i problemi sa ličnim greškama, što su znalački iskoristiri iskusni igrači Novog Pazara. Ušlo se u uzbudljivu i neizvesnu završnicu u kojoj su domaći napravili nekoliko velikih grešaka, na obe strane terena, pa su gosti sa pogođena četiri vezana penala, pola minuta pre kraja, prešli u vođstvo. Košarkaši Dunava imali su poslednji napad za pobedu ali nisu uspeli da poentiraju i bodovi odlaze u Novi Pazar. Dunav u narednoj utakmici dočekuje Kolubaru, dok Novi Pazar dočekuje ekipu Tamiša. Izvor KK Dunav #KLSRB