Dunav – Vršac 59:68
U hali Park u Staroj Pazovi, u duelu u okviru 4.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Vršac je kao gost savladao Dunav rezultatom 59:68 (19:21, 08:19, 15:16, 17:12).
I za jedne i za druge bitna je bila večerašnja utakmica. Dunav je startovao sa polovičnim uspehom i nakon poraza u Zemunu, važno je bilo odbraniti domaći teren. Vrščani su u meč ušli nakon tri početna poraza, sa imperativom pobede. Pokazali su više želje, energije i koncetracije i na kraju zasluženo slavili. Nakon izjednačene prve deonice, momci u crvenim dresovima odigrali su odličnu drugu četvrtinu i na odmor otišli sa trianest poena prednosti. Pre svega čvrstom odbranom, gosti su sačuvali prednost i tokom treće deonice. Košarkašima Dunava večeras malo šta je polazilo za rukom. Bez kreativnosti u napadu uz izuzetno loš procenat šuta, nisu uspevali da se vrate u utakmicu. Na tri minuta pre kraja Alasi su uspeli da priđu na sedam poena zaostatka (57:64) ali nisu uspeli da utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu. Vršac su predvodili Toma Vasiljević (21p, 7sk) i Stefan Simić (15p, 7sk), dok je jedini dvocifreni kod domaćih bio Mihailo Petrović (27p, 7sk). Dunav narednog vikenda gostuje u Novom Pazaru dok Vršac dočekuje OKK Beograd. Izvor KK Dunav #klsrb