KK Vršac – KK Metalac 87:73  (25:23, 21:14, 26:20, 15:16) Centar Milenijum, gledalaca 200, sudije: Obrknežević, Pecelj, Marković.
VRŠAC: Radovanović, L. Jovanović 4, S. Jovanović 3, Agoč 9, Ilić 22 (9 sk), Jurček 16 (6 sk), Vasiljević 4, Dimić 13 (4 sk), Jeković 11 (4 sk), Tejić 5 (6 as), Majstorović, Juzbašić.
METALAC: Bajić 7, Aranitović 2 (5 sk), Janković, Stivenson 9, Pavić 12, Trunić 2, Stefanović 2, Žižić 2, Mijailović 16, Teofilović, Luković 21 (17 sk).
Vrščani su trijumfom nad Metalcem nastavili seriju pobeda i atraktivnih igara kojima razgaljuju svoje simpatizere u Centru Milenijum. Izabranici trenera Vladimira Đokića nadvisili su u svim elementima igre vrlo dobre Valjevce, jakom kolektivnom odbranom onemogućili su funkcionisanje svih važnih poluga napada rivala, osim sjajnog Lukovića, koji je svakim potezom uveravao da je daleko iznad ovog ranga takmičenja.

Metalac je hrabro počeo meč, imao rezultatsku prednost tokom cele prve četvrtine zahvaljujući nezadrživom Lukoviću i odličnom Stivensonu, međutim gosti su tada propustili priliku da stvore veću razliku i bili kažnjeni. U poslednjoj sekundi prvog perioda Vršac je atraktivnim potezom Jurčeka došao do vođstva i u istom stilu nastavio do kraja prvog poluvremena kada su oporavljeni kapiten Dimić sa penala, Slobodan Jovanović trojkom i Agoč iz teške situacije pod tablom, poentirali za seriju 6:0 kojom je stvorena prva dvocifrena prednost (37:27). Usledila je reakcija gostiju serijom 6:0, ali su Vrščani žestoko uzvratili trojkom Jekovića, efektnim prodorima Jurčeka i Ilića i seriju 8:0 zasladili zakucavanjem Luke Jovanovića. Prednost od devet poena na poluvremenu (46:37) omogućila je Vrščanima da u nastavak meča uđu rasterećeni i sa samopouzdanjem koje manifestovano serijom od tri uzastopne trojke Agoča, Jurčeka i Ilića. Stvorena je zaliha od 16 poena uoči poslednjeg perioda i praktično obavljen lavovski deo posla na putu ka novoj pobedi. Koriozitet meča je isključenje jednog od najboljih pojedinaca, kapitena Vršca Dimića u finišu treće četvrtine, kome je najpre dosuđena nesportska a potom i tehnička greška i morao je pre vremena u svlačionicu. U poslednjih deset minuta nije bilo previše uzbuđenja, ali je zato efektnih poteza bilo napretek, publika je ovacijama nagradila šuterski šou Jurčeka i Ilića kojim je ukrašena nova pobeda Vrščana. B. Josimov Izvor KK Vršac #KLSRB