Izuzetnu predstavu sa puno borbenosti, preokreta i lepih poteza, priredili su košarkaši Dunava i Metalca večeras u Hali Park u Staroj Pazovi. Nakon 40 minuta igre, Alasi su slavili rezultatom 84:74 (18:23, 08:20, 27:15, 31:16).
Početak utakmice pripao je Dunavu. Poveli su plavo beli 18:09 ali od tog momenta gosti pokazuju bolju igru. Predvođeni iskusnim Lukovićem, prave seriju i brzo dolaze do dvocifrene prednosti. Pred sam kraj prvog poluvremena Poskoci su imali i +19 (24:43). Na pauzi, malo ko je verovao da mladi tim Dunava, posebno jer je i u ovoj utakmici nastupio bez tri prvotimca, može do preokreta. Ipak, košarkaši Dunava napravili su pravo čudo u drugom poluvremenu. Vođeni sjajnom podrškom publike, uz veliku borbenost, brzu i hrabru igru, iz minuta u minut topili su prednost Metalca. Već posle par minuta u poslednjoj deonici Alasi prelaze u vođstvo i uspevaju pametnom igrom, da zadrže prednost, a u poslednja dva minuta dođu i do dvocifrene razlike i ostvare zasluženu pobedu, osmu u dosadašnjem delu sezone. U 22.kolu, narednog vikenda, Dunav gostuje Slodesu, dok Metalcu dolazi Zlatibor. Izvor KK Dunav #KLSRB