Odličan ambijent Velikog Parka, direktan televizijski prenos, dve odlične ekipe, jednostavno, moralo je biti uzbudljivo. Sloboda – Vojvodina 90:88 (24:26, 43:52, 58:63, 81:81, 90:88). I dalje lišena usluge povređenog Prijovića Sloboda je u uzbudljivoj završnici došla do celog plena. A nije se to moglo naslutiti nakon prvog poluvremena. Novosađani su bolje krenuli, kapiten Bjelica je sa 3 trojke najavio odlično pucačko veče. Sloboda nije imala rešenje za odlične šutere gostiju, na odmor se otišlo vođstvom gostiju 43:52. Sloboda je značajno podigla kvalitet igre u drugom poluvremenu, odbrana je odlično funkcionisala, zaustavljeni su Beslać i Bjelica, ali se probudio Nikolas Nil, koji je 20 od ukupno 22 poena postigao u drugom delu meča. Ipak, poslednji šut za pobedu nije realizovao i nastalo je veliko slavlje domaćih igrača i navijača. Odavno ovako nije bilo uzbudljivo u Užicu, Vojvodina je i pored poraza pokazala da je sjajna ekipa i da su favoriti za prvo mesto u prvenstvu. Večeras je sjajan bio centar Aleksa Ilić sa 25 poena i 9 skokova, Dimitrijević je dao 17, a Ilkić 11 poena. Vredi istaći i odlične defanzivne role Novaka i Miladinovića. Kod gostiju je briljirao Nil sa 22 poena, po 13 su postigli Bjelica, Beslać i Vučetić. U narednom kolu Sloboda gostuje ekipi Dinamika. Izvor KK Sloboda #KLSRB