Košarkaši Zlatibora Mozzart pobedili su večeras Čačak94 Quantox sa 107:106 u komšijskom okršaju 28. kola Meridianbet Košarkaške lige.
Meč bez rezultatskog značaja za Čajetince rešen je uzbudljivoj završnici sa po tri slobodna bacanja na obe strane u poslednje tri sekunde.
S obzirom da su izabranici Strajina Nedovića osigurali titulu pre dva kola, u ovoj utakmici su na poštedi bili Joksimović i Smiljanić, a tokom nedelje je klub promenio i Trevor Moore. U takvom raspoloženju, gosti su imali prednost, ali su i rezervisti domaćih bili motivisani, pa se većim delom vodila izjednačena borba.
Odsustvo rezultatskog pritiska dovelo je do velikog broja poena, a u samom finišu igralo se koš za koš. Ključnu trojku za Zlatibor postigao je Luka Kulundžić, što mu je bio osmi pogodak za tri poena na utakmici i Čajetinci su otišli na pola koša prednosti – 105:104.
Potom je dosuđen faul na šutu za tri poena za Čačane, a Aleksa Matić je pogodio dva od tri slobodna bacanja. Usledio je sličan faul, ali na suprotnoj strani, a pogocima Mateja Čibeja sa linije penala Čajetinci su stigli do 26. pobede u domaćem šampionatu.

Zlatibor Mocart – Čačak94 Kvantoks 107:106 (23:31, 26:25, 38:29, 20:21)
Zlatibor Mocart: Lacy 15, Stanojčić, Čibej 10, Protić 6, Kulundžić 27, Karapetrović 5, Đorđević, Savić 16, Smiljanić, Hunter-Whitfield 22, Matović 6, Čorbić.
Čačak94 Kvantoks: Goldwire 8, Sly 19, Dmitrović, Bugarčić, Sheviakov, Bumbić 17, Zekavica, Krsmanović 3, Matić 20, Todorović 23, Gates 1, Dodić 15.