Tamiš je proteklog vikenda slavio pobedu nad Jokerom 361, a bek Pančevaca, Davon Barnes pružio je sjajnu partiju i poneo naslov statistički najboljeg u dve od ukupno pet kategorija 17. kola Meridianbet Košarkaške lige Srbije.

Kao što smo pisali, fenomenalna statistika i valorizacija od 48 indexnih poena u meču protiv Somboraca , Barnesu je donela titulu MVP prethodnog kola.

I ne samo to. Sa 40 upisanih poena, bek Tamiša bilo je poneo i zvanje najboljeg strelca 17. kola KLS.

Kada su u pitanju skokovu, proteklog vikenda najviše ih je imao centar Vojvodine mts Aleksa Ilić, koji je u trijumfu Novosađana nad Dynamicom Balkanbet uhvatio ukupno 13 lopti.

Drugo kolo za redom, najbolji asistent dolazi nam iz redova Jokera 361. Joshua Sharkey, plejmejker Somboraca, u porazu svog tima u Strelištu upisao je deset uspešnih dodavanja i tako ponovo pronašao svoje mesto na listi statički najboljih pojedinaca.

Metalac je upisao šestu uzastopnu pobedu, a organizator igre Valjevaca, Luka Petrović četiri ukradene lopte, što mu je bilo dovoljno da se ponese zvanje najboljeg kradljivca 17. kola KLS.