Košarkaši Zlatibora pobedili su ekipu Slobode rezultatom 75:57 u prvom kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.
Derbi je, na kraju se ispostavilo, ostao derbi samo na papiru. Ekipa Strajina Nedovića odlučno je ušla u utakmicu i sa četiri trojke stigla do osetljive prednosti. Ipak, Užičani su odgovorili lakim poenima iz tranzicije, čime su održali priključak.
Trojkom Bogićevića Sloboda je čak prešla u vođstvo (28:30), ali je do kraja poluvremena usledila serija domaćina od 16:2, što im je donelo dvocifrenu prednost na kraju prvog poluvremena.
Tokom treće četvrtine Čajetinci su održavali prednost, a u tom periodu u poentersku seriju je ušao kapiten Đukanović, koji je na kraju postigao 18 poena.

Već tada bilo je jasno da će bodovi ostati kod domaćina, te su poslednju deonicu obe ekipe odigrale dosta opuštenije, sa vidnim oscilacijama u igri, s obzirom da je nova sezona tek počela.

Zlatibor Mozzart – Sloboda 75:57 (24:19, 20:13, 22:12, 9:13)
Zlatibor Mocart: Zahiragić 3, Paunović 16, Đorđević, Vujačić 7, Glišić 9, Terzić 13, Đukanović 18, Smiljanić, Kovačević, Joksimović, Marjanović, Čorbić.
Sloboda: Heris 11, Panter 4, Bogićević 11, Ćitić 6, Šuškavčević 3, Božić 9, Aksentijević 3, Ilić, Radovanović 8, Reljić 2. #klsrb