Silovit start zemunske ekipe, koja je dominirala na obe strane terena, a trojke nizala kao na fabričkoj traci. Već u 5. minutu Vuk Vulikić je ubacio četvrtu ekipnu trojku za 3-18 na semaforu. Domaći nisu realizovali svoj sledeći napad, ali je pas Luke Gašića presekao Lazar Lugić, a Ognjen Vukas asistirao junioru Luki Markoviću, koji uzvraća trojkom, 6-18. Do pete ekipne trojke gosti stižu, preko Lazara Vasića i podižu prednost na +15, 6-21. Somborci nekako uspevaju da naprave mini-serije 6-0, koju prekida Srđan Tešić, šestom ekipnom trojkom, 12-24, a Vasić pridodaje sedmu za finalnih 13-27 nakon prvih 10 minuta.

„Jokeriˮ ne pronalaze svoj ritam ni u drugoj četvrtini, ali održavaju priključak zahvaljujući Nemanji Kapetanoviću, uz čijih je 6 vezanih poena ekipa prebrodila težak period. Sigurni poeni Kapetanovića podigli su i njegove saigrače u borbi protiv vrlo raspoložene i efikasne ekipe „Mladostiˮ, koji su nastavili da vode sa dvocifrenom prednošću. Drugi period zaključio je kapiten Aleksa Brbaklić trojkom uz zvuk sirene za 37-51 na radost 800 navijača. Treću četvrtinu otvara trojkom Gašić, ali istom merom uzvraća Matija Milin za 40-54 i somborski tim u tim trenucima polako, ali sigurno počinje da pronalazi svoj ritam i preciznost.

Na deset razlike (47-57), spušta trojka Kapetanovića, a na jednocifren zaostatak Milin (51-59) na isteku 25. minuta. Uz podršku sa tribina domaći tim se sve više dizao, dok su se gosti grčevito borili da zadrže kontrolu nad utakmicom, koja im je sve više klizila iz ruku. Veliki psihološki šok u njihove redove, od koga se nisu uspeli oporaviti, unela je još jedna trojka uz zvuk sirene, ovoga puta Lugićeva za 68-72.

Igra gostujućeg sastava potpuno se raspala u poslednjoj četvrtini. Ekipi trenera Miloša Obrenovića je trebalo više od 2 minuta da upišu prve poene i trojkom Vasića nakratko vrati vodstvo 73-75. To je bilo i njihovo poslednje vodstvo, jer su izabranici trenera Željka Lukajić sada već igrali punom snagom, te novom serijom 13-0 (86-75) potpuno razoružali rivale i upisali 13. prvenstvenu pobedu u svojoj debitantskoj sezoni. Joker – Mladost MaxBet 94-82 (13-27, 24-24, 31-21, 26-10)
Joker (Sombor): Davis 24, Lugić 10, Kapetanović 15, Jugović 14, Brbaklić 7, Marković 3, Vukas, Krstanović, Bodrožić, Simmons 6, Milin 15.
Mladost MaxBet (Zemun): Radonjić, Živojinović, Tešić 3, Vulikić 10, Milenković 8, Vasić 20, Gašić 17, Matić, Radojević, Knežević 6, Ilić 3, Milošević 15. Foto Vinko Janković Izvor KK Joker #klsrb