Amerikanac Dejvis bio je ključna figura večerašnjeg meča, na njegovim krilima Džoker je lepršao do nove pobede od 82:94 (44:56).
Sloboda nije imala rešenje za brzog pleja gostiju, koji je izdašno koristio svoje atletske predispozicije u borbi sa večeras lošom odbranom domaćina. Od samog starta izabranici iskusnog trenera Željka Lukajića krenuli su jako sa jasno izraženom ambicijom da dođu do trijumfa. U prvih 30 minuta uspeli su da dođu do 56 poena, odbrana Slobode bila je razbijena i nije imala rešenje za Dejvisa. U jednom trenutku Somborci su bili na +24, tako da su sa prevelikom prednošću ušli u poslednju deonicu meča. U četvrtoj četvrtini Sloboda se trgla, ali ipak zaostatak iz prve 3 deonice bio je nedostižan. Publika je imala priliku da vidi sjajno izdanje Dejvisa sa 31 postignutim poenom uz 7 asistencija, kapiten Brbaklić je postigao 17, a Milin 11 poena. U ekipi Slobode Božić je postigao 15, Finč 13, dok je Henson dodao još 12. U narednom kolu Sloboda gostuje u Kraljevu ekipi Sloge. Izvor KK Sloboda #klsrb