Kosarkaši SPD Radničkog savladali su ekipu OKK Novog Pazara 99:87 u okviru 17. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.
Domaćin je slabije ušao u utakmicu što su gosti iskoristili i poveli sa 4:8. Radnički se konsolidovao i serijom 7:1 došao do plus dva (11:9). Ponovo je usledio pad u igri Kragujevčana, a gosti su sa 11 vezanih poena došli do prednosti koju su čuvali do kraja prve četvrtine (14:21). Radnički je ponovo sporo krenuo. U prva četiri napada drugog kvartala Crveni su imali tri izgubljenje lopte. Tada je na scenu stupio Vest i sa nekoliko vezanih poena vratio Radnicki na minus dva (23:25). Nastupio je period gde su se obe ekipe raspucale, a Radnički je poluvreme bolje priveo kraju i poveo 45:41 na poluvremenu. Tokom čitave treće deonice igralo se poen za poen. Takva igra više je prijala Šumadincima koji su sačuvali prednost pred poslednji deo igre (69:66).

Početak četvrte deonice protekao je u znaku Crvenih, koji su nošeni publikom uspeli da dođu do dvocifrene prednosti (82:72). Stečenu prednost izabranici Marka Simonovića samo su uvećavali do kraja utakmice da bi na kraju iznosila +12 (99:87). Do nove prvenstvene pobede Kragujevčane je predvodio je Vest sa 21 poenom, dok je Nikolić ubacio 14. Kod gostiju se istakao Grin sa 35 poena. Nakon druge vezane pobede Radnički se nalazi na petoj poziciji sa skorom od deset pobeda i sedam poraza. Naredni protvnik za Crvene je ekipa Džokera, a taj duel na programu je narednog vikenda u Somboru. Autor: @leeksaa.034 Foto: Marko Lazarević. Izvor SPD Radnički #klsrb