Ovoga puta otvaranje utakmice kao iz snova. SPD Radnički za svega 3 minuta vodi sa 11:2, ali Dynamic BalkanBet ima spreman odgovor. Dorćolci stižu do izjednačenja u 6. minutu prvog dela igre, a ubrzo i prave preokret. Do kraja četvrtine povećavaju prednost na +5 (18:24). Crveni uzvraćaju udarac i u 15. minutu dolaze na +4 (29:25). Međutim, Dynamic se ne predaje i serijom 15:2 do kraja poluvremena stvara prvu osetniju prednost (31:40).

Gosti u istom ritmu nastavljaju i posle „velikog odmora“. Radnički je bio bez dobrih rešenja u napadu, što je Dynamic iskoristio i treći deo igre rešio u svoju korist sa +6 za ukupnih 45:60. Domaći su u poslednjih 10 minuta pokušavali da dođu do preokreta, ali razlika nijednom nije spala na jednocifrenu. Izabranici trenera Saše Nikitovića su zasluženo odneli pobedu iz Jezera, rezultatom 75:85 (18:23, 13:17, 14:20, 30:25).
Najbolji igrač Dorćolaca, ujedno i MVP meča, bio je Nikola Kostić sa 14 poena, 6 asistencija, 5 skokova i 3 ukradene lopte. Prvi strelac Dynamica bio je Jovan Šljivančanin sa postignutih 22 poena.
U ekipi Radničkog, Tray Croft je upisao 18 poena i 5 asistencija, a Lamont West 17 poena i 7 skokova. Foto Marko Lazarević Izvor SPD Radnički #klsrb