Vršac – Čačak 94 Quantox 92:78 (20:11, 28:19, 18:24, 26:24) Centar Milenijum, gledalaca 400, sudije: Stefanović, Milojević, Matić.
Vršac: Simić 13 (8 as), N. Đorđević 5, Stefanović 7, Šebrek 4, Sl. Jovanović, Filips 20 (4 sk), St. Jovanović 2, Jovičić 5, Vuković 9 (5 sk), Haskin 10, V. Đorđević 11, Jeković 6.
Čačak 94 Quantox: Dodić 15, Stajčić, Puliam 4, Grojić, Pešaković 15, Lakić 16 (4 sk), Majstorović 3, Gašić 2, Pantić, Danilović 15 (5 sk), Dumić 8.

Vršac je lako i ubedljivo savladao Čačane u 13. kolu AdmiralBet KLS i nastavio niz pobeda i pohod ka vrhu tabele. Izabranici trenera Lazara Spasića trasirali su put ka desetom trijumfu još u prvom poluvremenu kada su raznovrsnom napadačkom igrom uz izuzetno šutersko raspoloženje potpuno nadigrali rivala. Zanimljiv je podatak da je Vršac u prvom poluvremenu više šutirao za tri nego za dva poena i da je iz 22 pokušaja čak 11 puta bio uspešan.
Vršac je već u prvom periodu stekao ozbiljnu prednost. U drugoj četvrtini je trojkom Vuka Đorđevića došao do dvocifrene razlike (26:16), u 14. minutu Filips je trojkom povećao vođstvo na + 15 (34:19), da bi u finišu prvog poluvremena Amerikanac novom trojkom prednost Vršca podigao na maksimalnih +20 (48:38).
U drugom poluvremenu Vrščani su sebi dozvolili luksuz da smanje tempo, ali samo u napadu. Odbrana je solidno funkcionisala pa Čačani, iako su popravili procenat šuta i podigli nivo agresivnosti u odbrani, nisu uspeli ništa više od smanjenja zaostatka na 11 poena (61:50).

U poslednjih deset minuta igrači Vršca su se uozbiljili i trojkom Jekovića vratili prednost na +20 (92:71). Čačani su u poslednjem minutu samo ublažili poraz. Izvor KK Vršac #klsrb