Košarkaši Slobode odigrali su dva dijamaetralno različita poluvremena i uspeli da slave protiv Metalca u 12.kolu Admiralbet KLS rezultatom 103:82 po četvrtinama (19:25, 18:24, 32:14, 34:19).
Gosti su u Užice došli bez Stefana Sinoveca i Save Lešića, ali i pored toga krenuli su hrabro, prednjačili su Kenny Martel Mathews Dye i drugi stranac Terry Lee Armstrong, Sloboda je imala probleme sa šutem, ali i podosta izgubljenih lopti. Na odmor se otišlo sa prednošću Metalca od 12 poena (37:49).

Potpun preokret u drugom delu meča, razigrani domaći igrači do vrha su napunili koš ekipe iz Valjeva. Gosti su potučeni pod košem, briljirao je Ćubić sa čak 12 skokova, dok su Finč, Božić i Bogićević dali sjajan košgeterski učinak.
U ekipi Slobode Jalen Tyrese Finch je postigao 29 poena, Božić 21, Ćubić 19, a vredi istaći i odličnu igru iskusnog Branislava Đekića (12 poena, 2 trojke). U ekipi Metalca Dye je postigao 20 poena, Bajić 14, a Armstrong i Đuran po 13. U narednom kolu Sloboda gostuje ekipi Dinamika BalkanBet . Izvor KK Sloboda #klsrb