Joker – Vršac 90:82 (21:25, 19:15, 26:24, 24:18)

Joker (Sombor): Lazar Lugić 10, Nemanja Kapetanović 12, Aleksa Jugović 14, Aleksa Brbaklić 6, Luka Marković, Ognjen Vukas 5, Zoran Krstanović, Boris Bodrožić, Aleksa Stanojević, Zachary Cleveland Simmons 14, Matija Milin 22, Miloš Nikolić 7.
Vršac (Vršac): Mihailo Dišić, Stefan Simić 15, Nemanja Đorđević 9, Stefan Stafanović 4, Luka Šebrek 4, Slobodan Jovanović 7, Nelson Lamar Junior Phillips 2, Stevan Jovanović 9, Andrija Vuković 7, Nelson Ellis Haskin 13, Vuk Đorđević 4, Bratislav Jeković 7.
Gosti su sa pravom puni samopouzdanja došli u Sombor da pokore novajlije i povećaju svoj pobednički niz, jer su u prethodnih šest utakmica upisali isto toliko pobeda, nad: „Novim Pazarom“, „Tamišem“, „Zlatiborom“, „Dynamicom“, „Metalcem“ i „Slogom“, a ne treba zaboraviti ni pobedu nad „Vojvodinom“ u drugom prvenstvenom kolu.

Otvorili su utakmicu sa dve trojke, Jekovića i Simića, a oba puta asistent je bio Vuk Đorđević, kao i kod dvojke Stevana Jovanović za vodstvo 2:8. Somborci su taman stigli nadomak izjednačenja na kraju 4. minuta (10:12), ali Vrščani i u naredna 3 minuta ponovo podižu prednost, 15:22. U samom finišu prve četvrtine, nakon tajm-auta trenera Lukajića, „jokeri“ pokazuju da ni kod njih ne manjka želje za pobedom nad jakim protivnikom, te dozvoljavaju samo trojku N. Đorđevića, a sami nižu 6 poena, za 21:25.
Na ulasku u 15. minut ponovo je bilo +7 za „Vršac“, ali samo 120 sekundi kasnije njihovo vodstvo palo je na „pola koša“, 32:33. Domaći tim nakratko je poveo u 19. min. (39:37), da bi na kraju prvo poluvreme završilo nerešeno, 40:40.

Silovito Vrščani startuju u trećem periodu, a Somborci gube dve lopte i po treći put na utakmici gosti imaju +7 (40:47). Krizu domaćih prekida Milin, koji uz pomoć Lugića i Kapetanovića, smanjuje zaostatak ponovo na samo „pola koša“, 51:52 na ulasku u 25. minut. Novo izjednačenje je stiglo u 27. min. trojkom Kapetanovića. Kapiten Brbaklić je ubacio oba slobodna bacanja u 29. min. i doneo još jedan egal rezultat (61:61) da bi u samom finišu treće četvrtine jednako precizan sa linije penala bio i Milin i „Joker“ zatvara treću deonicu sa vodstvom 66:64. Poslednji period ekipa trenera Željka Lukajića odigrala je fantastično i pored 6 izgubljenih lopti. Nadskočila je tim „Vršca“, koji je upisao samo 1 skok u odbrani i 1 skok u napadu, dok su sa druge strane „jokeri“ ostvarili 9 defanzivnih i 3 ofanzivna skoka.
U pobedničkoj ekipi istakli su se: Matija Milin, Nemanja Kapetanović, Zachary C. Simmons, Aleksa Jugović, Aleksa Brbaklić, Miloš Nikolić i Lazar Lugić.
U sastavu „Vršca“ na visokom nivou bili su: Stefan Simić, Nelson E. Haskin i Nemanja Đorđević. Foto: Vinko Janković Izvor KK Joker #klsrb