Dunav – Spartak Office Shoes 89:83
Bodovi ostaju u Starim Banovcima, tačnije u hali Park u Staroj Pazovi gde Dunav igra svoje utakmice. Viđena je dobra i uzbudljiva utakmica u 1.kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije u kojoj je Dunav kao domaćin savladao Spartak Office Shoes rezultatom 89:83 (28:19, 19:19, 18:25, 24:20).
Gosti su otvorili bolje utakmicu, sa pet uzastopnih poena, što je ujedno bila i najveća prednost koju su imali. Dunav se trgao i brzom i efikasnom igrom preokrenuo rezultat u svoju korist. Do kraja prve deonice Alasi su napravili +9 (28:19) a nastavili su tako i u drugoj četvrtini. Već posle tri minuta igre u tom delu, domaći su imali maksimalnih +14 (36:22) i činilo se da su mogli i do ubedljivije prednosti ali su u nekoliko navrata brzopleto odigrali i napravili greške koje su gosti iskoristili. Predvođeni trojicom stranaca, Subotičani se serijom poena vraćaju u meč ali je Dunav na poluvremenu ipak imao prednost (37:28). Treći period pripao je gostima. Boljom igrom, posebno pod košem, Spartak je u potpunosti vratio neizvesnost u utakmicu pa je usledila uzbudljiva poslednja četvrtina. Na pet minuta pre kraja, povratnik u KLS prelazi u vođstvo (74:76). Podrška Dunavu sa tribina nije izostala a svakako je značila kada se utakmica odlučivala. Smogli su snage momci u belim dresovima da u poslednja tri minuta naprave seriju 10:2, prelome meč u svoju korist i na kraju zasluženo ostvare važnu pobedu na startu takmičenja. Dunav je večeras predvodio momak koji je prošle sezone debitovao u Dunavu u KLS-u i koji je pripremni period prošao sa Partizanom, Mihailo Petrović, sa dabl dabl učinkom, 28 poena i 11 asistencija, uz 6 skokova. Da je godina isksutva igranja seniorske košarke u prvoj ligi ostvila pozitivnog traga, pokazao je večeras i Nikola Radovanović, ubacivši 17 poena uz 3 asistencije. Mihaila i Nikolu pratio je Nikola Kovačević sa 17 poena i 5 skokova. Kod Spartaka se istakao Filip Barna sa 19 poena, 8 asistencija i 5 skokova. Dunav preskače naredni vikend, jer je utakmica 2.kola sa OKK Beogradom pomerena za početak novembra, tako da će Alasi narednu utakmicu odigrati u okviru trećeg kola, u sredu 12.oktobra u Zemunu. Spartak u drugom kolu dočekuje Zdravlje. Izvor I foto KK Dunav #KLSRB